2006. április 8. Rákospalotai EAC - Pécsi MFC 1-1 (0-1)

2006. április 8. Budapest, Budai II. László-st., NB I., 22. forduló. 1.000 néző.

Vezette: Saskőy Szabolcs (Tompos, Heibl).
Góllövők: Nyerges 93' ill. Schindler 45'.
Sárga lap: Dienes 24., Győri 39., Horváth G. 74., Schindler 78., Lantos 80. p.

Nemzeti Sport, 2006. április 9.
REAC: Farkas B. - Földvári, Nagy I G., Horváth G. - Kovács B. (Csopaki, sz.), Kapcsos (Somorjai, sz.), Polonkai, Sallai (Nagy II., G., 85') - Nyerges, Torma, Török S. Vezetőedző: Urbán Flórián.

PMFC: Sólyom - Schindler, Dienes, Bajúsz, Kulcsár - Sipos J., Győri, Lantos (Sipos N., 93'), Szekeres Zs. - Horváth Zs. (Luczek, 86'), Kalina (Jevdovics, 64'). Vezetőedző: Keszei Ferenc.

MECCSKRÓNIKA:
1. perc: Torma bal oldali szögletrúgásából Nyerges négy méterről csúsztatta kapu fölé a labdát.
11. perc: Kulcsár keresztlabdáját Sipos János tette vissza Győri elé, aki 17 méterről, jobbal lőtt, Farkas Balázs oldalra ütötte a labdát, az érkező Kalina pedig nyolc méterről, ballal majdnem kirúgta a stadionból.
44. perc: Sallai addig cselezgetett, amíg „sikerült” elveszítenie a labdát, amellyel Lantos indult meg a REAC kapuja felé, majd 25 méterről, jobbal lőtt, ám Farkas Balázs szép mozdulattal mentett szögletre.
44. perc: Horváth Gábor próbálta előrevágni a labdát, csakhogy fejbe találta Kalinát, aki hatalmas sprintet kivágva indult meg Farkas Balázs kapuja felé, majd hét méterről, a jobbösszekötő helyéről, kissé kiszorított helyzetből lőtt. A labda felperdült Farkas Balázsról, Horváth Zsolt pedig ahelyett, hogy a kapuba passzolta volna, ballal elrúgott felette...
45. perc: A rákospalotai védők képtelenek voltak felszabadítani, a lecsorgó labdára Schindler csapott le, és a balösszekötő helyéről, húsz méterről, jobbal félmagasan a kapu jobb oldalába bombázott. 0- l
69. perc: Csopaki előbb megkerülte, majd kicselezte Kulcsárt, aztán középre passzolt, a berobbanó Török Sándor pedig estében kilenc méterről, jobbal a bal oldali kapufa mellé pörgetett,
93. perc: Horváth Gábor vezette fel a labdát a vendégtérfél közepén, majd egy cselt követően a védők közül visszalépő Tormához játszott, aki a középen egyedül hagyott Nyergeshez passzolt, a támadó maga elé tette a labdát, majd tíz méterről, jobbal a jobb alsó sarokba lőtte. 1-1

Kritikán aluli meccsen nem bírt egymással a REAC és a PMFC. (NS., 2006. április 9.)

MESTERMÉRLEG:
Urbán Flórián: Csapatom hozta az alapvetően elvárható minimumot, a mérkőzés lefújásáig küzdött, a hazai pálya azonban nekünk nem minden esetben jelent előnyt.
Keszei Ferenc: A hajráig mi irányítottuk a mérkőzést, gólszerzési lehetőségeink voltak, de csak egyet értékesítettünk. Az pedig csak utólag derül ki, hogy egy csere valóban segíti-e a játékunkat.