2000. szeptember 23. Pécsi MFC - Debreceni Vasutas SC 1-0 (1-0)

2000. szeptember 23. Pécs, PMFC-stadion. NB I., B-csoport, 10. forduló. 500 néző.

Vezette: Hanacsek Attila (Kispál, Mező).
Sárga lap: Toldi 48', Halász 71', Márton 90' illetve Ulveczki 79'.

PMFC: Matus - Márton - Tomka, Dienes (Halász, 40. p.), Kutas - Berdó (Földvári, 79. p.), Toldi, Gálffy, Szekeres - Osztermájer (Szabó Zs., 73. p.), Király. Edző: Toma Árpád.

Debrecen: Fekete - Bernáth, Alekszics, Szatmári - Böőr, Sándor Cs. (Hanák, 78. p.), Vadicska, Turján, Siklósi (Ulveczki 65. p.) - Kerekes, Bajzát (Horváth I.,46. p.). Edző: Komjáti András.

KRÓNIKA:
16. p.: Márton jobb oldali beadását Gálffy 12 m-ről, kissé balról, kapásból szép mozdulattal lőtte kapura, Fekete hárított.
36. p.: Király 16-os jobb sarkáról elvégzett szabadrúgása alig suhant el a keresztléc felett.
42. p.: Vadicska jobb oldali bedobását Kerekes fejjel megcsúsztatta, a berobbanó Böőr 4 m-ről lőtt kapura, de Matus bravúrral védett.
43. p.: Hosszas tili-toli alakult ki a debreceni 16-osnál, végül Berdó 20 m-ről félmagasan a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).
46. p.: Bernáth jobb oldali beadását Sándor Csaba 7 m-ről fejelte rá, Matus remekül tenyerelte szögletre a labdát.
53. p.: Tomka hibája után Kerekes 16 m-ről tiszta helyzetben túl nagy gólt akart lőni, de a labda elkerülte a kaput.
82. p.: Márton eladott labdájából Kerekes törhetett egyedül kapura, de a kifutó Matus parádés mozdulattal tisztázott.

Az első játékrészben enyhe mezőnyfölényt harcoltak ki a pécsiek, többször is veszélyeztették a debreceni kaput, és végül olyan helyzetből találtak, be, amikor senki nem számított gólra. A szünet után beszorították a vendégek a baranyaiakat, akik csúsztak-másztak, és az utolsó leheletükkel is azért küzdöttek, hogy megőrizzék vezetésüket, és megszerezzék idei első győzelmüket. (Dunántúli Napló, 2000. szeptember 24.)

Torna Árpád: - Azzal nyertünk, amire képesek vagyunk, fegyelmezett és lelkes játékkal. Ehhez még a támadásokban kell többet hozzátenni.

Komjáti András: - Játékosaim az első félidőben lebecsülték az ellenfelet, a másodikban pedig szinte egykapuztunk, de a lelkesebb Pécs megérdemelten tartotta otthon a három pontot.