1999. szeptember 4. Pécsi MFC - Szolnoki MÁV FC 3-1 (1-0)

1999. szeptember 4. Pécs, PMFC-stadion. NB I. (másodosztály), 6. forduló. 2.000 néző.

Góllövők: Puskas 45' (11-es), Kardos 69', Varga E. 83' illetve Lajkovics 71'.

PMFC: Sólyom - Dienes, Földvári, Barna - Toldi, Márton, (Czeininger. 46. p.) Puskás, Sipos, Kardos - Gera, (Berdó 84. p.) Kolarics (Varga E. 46. p.) Edző: Szapor Gábor.

Szolnok: Bak - Fehér Zs., Antal G., Ács (Csikós 86. p.) - Balogh, Lajkovics, Bontovics, (Bernáth 69. p.) Horváth Cs., Pelles, (Kui 69. p.) Major, Fedor. Edző: Rózsavölgyi László.

Krónika:
45. perc: Lajkovics lerántotta a 16-oson belül forgolódó Mártont, a megítélt büntetőt Puskás a jobb alsó sarokba helyezte (1-0).
69. perc: Puskás jó ütemű átadásával Kardos ugrott ki a bal oldalról 14 méterről megcélozta a kaput, kísérlete a bal kapufáról vágódott a bal alsó sarokba (2-0).
71. perc: Lajkovics ívelése üresen találta Kuit a pécsi kaputól 17 méterre középen. Lövése megpattant Gerán, megtréfálta Sólyomot és a kapu közepében kötött ki (2-1).
83. perc: Gera remek ritmusú labdájával Varga lépett ki a védők között, és higgadtan helyezett 14 méterről a jobb alsó sarokba (3-1).

Változatos, a második félidőben kimondottan élvezetes, közepes iramú találkozón a pécsiek ilyen arányban is megérdemelten győztek. A második játékrészre Márton kényszerű sérülése miatt át kellett szerveznie a pécsiek csapatát Szapor Gábornak, de így talán még lendületesebben fociztak a hazaiak.

Mestermérleg:
Szapor Gábor: - Araszolunk felfelé a tabellán, minden dicséret a játékosoké, mert a mai találkozón rendkívül jól és szervezetten játszó Szolnokot vertünk meg, néha kimondottan jó játékkal.
Rózsavölgyi László: - A jogtalanul megítélt büntető döntően befolyásolta a végeredményt. Játékosaim második félidei játéka előtt le a kalappal.