1999. szeptember 10. Százhalombattai FC - Pécsi MFC 2-0 (1-0)

Százhalombattai FC - Pécsi MFC 2-0 (1-0)

Góllövők: Károlyi R. 29', Reichenbach 86'.
Sárga lap: Tolnai T. 53', Jakab 68' ill. Kolarics 24',  Gera 71', Varga Endre 73'.
Kiállítva: Sólyom Cs. 85'.

Százhalombatta: Nagy E. - Jakab, Sztanó, Tolnai T., Serfőző - Csák, Tóth Cs., Bősze (Reichenbach,63. p.) - Móra, (Koller, 90. p.), Károlyi G., Károlyi R.. Edző: Gálvölgyi István.

PMFC: Sólyom - Földvári - Dienes, Sipos, Barna (Lantos. 46. p.) Toldi - Varga Endre, Kardos E. (Plókai M., 74. p.), - Puskas, Kolarics (Varga Ernő, 46. p.), Gera. Edző: Szapor Gábor.

Gera Zoltán
29. perc: A pécsi 16-os baloldalánál Károlyi R. csavart rá egy 17 méteres szabadrúgást, eléggé nehéz szögből. A labda a bal alsó sarokban kötött ki (1-0).
86. perc: Sólyom a 16-oson kívül buktatta a gólhelyzetbe került Károlyi L.-t ezért kiállították. Mivel a pécsiek valamennyi cserelehetőségüket kihasználták, Gera állt a kapuba. A 17 méteres szabadrúgást Reichenbach a kapu bal oldalába csavarta (2-0).

Kényszerből Gera is védett

Elalszunk, kiabálta be egy néző a lelátóról a 20. perc táján, de a játékosok fél óráig nem könyörültek meg a szurkolókon. Akkor a Százhalombatta az első kapura lövéséből gólt szerzett.
A labda végig többet volt a pécsieknél akik a második félidőben 5-6 nagy gólhelyzetet kihagytak, ezért veszítettek.
Erőnlétben hiába bírták végig, az ellenfél hősies védekezéssel és szerencsével nyert. Hiába futballozott taktikusabban a PMFC, gólt nem tudott rúgni.

Gálvölgyi István: - Amit tudunk, azt játszottuk, és fontos pontokat szereztünk.
Szapor Gábor: -A kapott gólok ártalmatlan gyógyszernek tűnnek a ciánhoz képest. Ezekre nehéz felkészülni, mint ahogy második félidőben kihagyott ziccereinkre is.