1999. április 21. Pécsi MFC - Kabai Cukor FC-Hajdúszoboszló 3-0 (0-0)

Pécsi MFC - Kabai Cukor FC-Hajdúszoboszló 3-0 (0-0)
1999. április 21. Pécs, PMFC-stadion. NB I. (másodosztály), 29. forduló. 600 néző.

Sárga lap: Czeininger (25. p.), Bernáth (77. p.), Berdó (83. p.), Dobi (84. p.).

PMFC: Sólyom - Dienes, Aczél, Czeininger (Lantos, 62') - Toldi, Puskas (Berdó 82'), Sipos, Calin, Kardos - Gera, Fogarasi (Farkas, 71'). Edző: Bozai Gyula.

Hajdúszoboszló: Szabó L. - Szentmiklósi (Stupar, 73'), Frida, Szilágyi - Szabó J., Dobi, Bemáth, Bencsik, Dobos - Sira, Sárkány (Lugosi, 61'). Edző: Eich László.

Krónika:
49. p.: Puskas remek labdát tálalt a leshatáron álló Gerának, aki elhúzta a kifutó kapus mellett a labdát, majd kissé kisodródva, hat méterről az üres kapu közepébe helyezett (1-0).
58. p.: Puskas a Gera buktatása miatt megítélt szabadrúgást a 16-os vonaláról a jobb felső sarokba csavarta (2-0).
60. p.: Sipos labdáját rosszul kezelte le Frida, Puskas rácsapott, és a kifutó Szabó Lászlót átemelve talált a kapuba (3-0).

Nyolc is lehetett volna

Az első félidő' kevesebb izgalmat hozó játéka - „mindössze” kétszer csattant a vendégek kapufáján a labda - után a pécsiek tíz perc alatt eldöntötték a találkozót. Ha a kialakított helyzeteket értékesítik, akár nyolc gólt is rúghattak volna az ezen a délutánon halvány teljesítményt nyújtó Hajdúszoboszlónak.

Mestermérleg:
Bozai Gyula: - Gratulálok a fiúknak. Kitűnő játékvezetés mellett nagyot léptünk előre a bentmaradásért vívott harcban.
Eich László: - Megérdemelt hazai győzelem.