1999. április 24. Kaposvári Rákóczi FC - Pécsi MFC 4-2 (1-1)

Kaposvári Rákóczi FC - Pécsi MFC 4-2 (1-1)
1999. április 24. Kaposvár, NB I. (másodosztály), 30. forduló. 1.100 néző.

Farkas Norbert (sötétben) elől fejelik el a labdát
Vezette: Szökrény (Krista, Varga II. L.).
Góllövők: Rajczi 10' Meksz 53' Tóth G. 88' Csíkvár 90' illetve Puskas 14' és 56'.
Szögletarány: 9-1 (5-0).
Sárga lap: Kardos (18. p.), Itvás (29 p.), Máté (59. p.), Novák (70. p.), Petrók (81. p.), Toldi (87. p.), Farkas (88. p.).
Kiállítva: Lantos (hátulról rossz ütemben szerelte Tóth G.-t, 44. p.).

Kaposvár: Házi - Itvás, Meksz, Novák - Barna, Finta (Petrók 61'), Máté, Bány (Tamás 61'), Szabó - Tóth G., Rajczi (Csikvár 65'). Edző: Bőzsöny János.

PMFC: Sólyom - Dienes, Aczél, Lantos, Calin - Farkas, Sipos, Toldi, Gera (Fogarasi, 66'.) - Puskás, Kardos. Edző: Bozai Gyula.

10. perc: Bány átadását üresen kapta a bal oldalon Rajczi, aki 4 lépés után kisodródva, a hosszú sarokba helyezett (1-0).
17. perc: Kardos átívelését Puskas 14 m-ről fejelte a jobb alsó sarokba (1-1).
53. perc: Tóth G.-t a játékvezető szerint Toldi buktatta a 16-oson belül. A megítélt 11-est Meksz a léc alá lőtte (2-1).
56. perc: Szabálytalanul szerelték Farkast a kaposváriak kapujától 19 m-re. A szabadrúgásból Puskas a jobb sarokba csavarta a labdát (2-2).
88. perc: Itvás adott be jobbról, a hosszú labda átszállt a pécsi védők és a kapus feje fölött, így Tóth G. közelről a kapuba helyezett (3-2).
90. perc: Csíkvár lépett ki a bizonytalankodó pécsi hátvédek közül, és a kifutó kapus mellett könnyedén továbbított a hálóba (4-2).

A PMFC a mérkőzés nagy részében 10 emberrel játszott, ám így is esélye volt, hogy pontot szerezzen. A végeredmény kialakulásában jelentős szerepet játszott az indiszponált játékvezető is: a 11-est nem előzte meg olyan szabálytalanság, amiért büntetőt kell ítélni, a kiállításnál pedig legfeljebb sárga lapot érdemelt volna Lantos.

Mestermérleg
Bőzsöny János: - Igazi rangadó volt, megérdemelten nyertünk.
Bozai Gyula: - Végig egyenlő ellenfelek voltunk. Szégyelljék magukat azok, akikre vonatkoznak a mérkőzés végső kimenetelére utaló megjegyzések.