1998. szeptember 13. Komáromi FC - Pécsi MFC 2-0 (1-0)

Vezette: Cserna (Kéri, Kiss Gy.).
Góllövők: Szabó T. 22', Jankóczy 69'.
Sárga lap: Gera (3. p.), Tarlósi (22. p.), Rózsahegyi (85.p.).
Szögletarány: 5-1 (3-0).

Komárom: Bíró - Wolh, - Martics, Szalma - Dupcsik, Letenyei, Szenes, Rózsahegyi, Megyesi (Kajdy, 62') - Ugrai (Jankóczi, 62'), Szabó T. (Plotár, 82'). Edző: Kardos József.

PMFC: Tarlósi - Foki - Dienes, Hofecker - Kovácsevics (Czakó 57'), Lantos, Sipos, Calin, Kutas (Kardos 57') - Gera, Balázs Cs.Edző: Réfi Gábor.

22. perc: Szalma erőszakosan szerzett labdát a bal oldalon, középre adott, s a jól helyezkedő Szabó T. 10 méterről a kapu jobb oldalába bombázott (1-0).
69. perc: Szabó T. ívelt be szögletet a jobb oldalról, Kajdy középre fejelte a labdát, s a berobbanó Jankóczi 4 méterről fejjel a jobb alsó sarokba továbbított (2-0).

Az osztályozó is egyre távolodik

Mérsékelt iramú, a közepesnél gyengébb színvonalú csatát láthattak a szurkolók. A pécsiek az első negyedóra kivételével mezőnyben egyenrangú ellenfelekké váltak, de gólt nem sikerült lőniük. A fél gőzzel játszó hazaiak megérdemelten tartották otthon a három bajnoki pontot.

Kardos József: -Az elmúlt héten jól játszottunk, mégis kikaptunk. Most gyengébb teljesítménnyel sikerült legyőznünk a kulturáltan játszó pécsieket.
Réfi Gábor: - A hazai csapat megérdemelten szerezte meg a három bajnoki pontot. Sajnos, most a töredékét sem nyújtottuk annak, amit a múlt héten Sopronban.