1996. június 24. Pécsi MFC - Zalaegerszegi TE 3-3 (1-2)

Pécsi MFC - Zalaegerszegi TE 3-3 (1-2)
1996. június 24. Pécs, Újmecsekalja. NB I., 30. forduló. 1.000 néző.

Balogh: századszor az NB I-ben
Vezette: Arany T. (Hosszú, Sóthy).

Gólszerző: Schneider a 3., Ivanics a 6., Preisinger a 8., Pest R.az 53., Győri a 80., Sebők a 85. percben.
Szögletarány: 4:7 (l:4).

PMFC: Balogh - Dienes, Werner, Braun - Tolocsko, Győri, Jäkl, Fehér (Müller 63'), Schneider - Tököli (Bujdak, sz.), Szabó Cs. (Pest R. sz.). Edző: Herke Imre.

ZTE: Tóth - Kocsárdi, Szabó I, Kovács - Sebők, Szabó II, Ivanics, Balog, Németh - Horváth Gy. (Sztipánovics 70'), Preisinger. Edző: Szőcs János.

Századik NB I-es mérkőzésére készülődött Balogh Tamás, a PMFC kapusa. A ju­bileum úgy jött össze, hogy 87-szer szerepelt a Ferencvárosban, háromszor az MTK-ban, és tavasszal már ti
zedszer a pécsieknél. Egy díszes Zsolnay-vázát kapott a mecsekaljaiak vezetőitől.
Volt egy másik köszöntés is: a mérkőzés szünetében mutatták be a közönségnek az NB I-es ifibajnokságban harmadik helyén végzett PMFC „B" csapatát, amelynek edzője Lutz Jakab, az egykori nagyszerű pécsi labdarúgó.
3. perc: Tolocsko hosszú előreívelésére Schneider rajtolt a tizenhatoson belül. Sebők csak nézte, ahogy a pécsi játékos levette a labdát és hét méterről, a zalaegerszegi ka­pust megelőzve a kapu közepébe gurított. l-0
Győri János
6. perc: Horváth felpörgetett labdáját Ivanics 17 méterről a jobb alsó sarokba bom­bázta. l-l
8. perc: Braun hibájából Preisinger kiugrott, aztán 12 méterről, a kimozduló Balogh mellett laposan a kapu közepébe lőtt. 1-2
53. perc: Jäkl emelt be jobbról, Pest R. az egymásra váró Kovácsot és Tóthot megelőz­ve az ötösről, becsúszva a hálóba pöckölte a labdát. 2-2
69. perc: Sebők a pécsi kapu előtt élesen keresztbe lőtt, de a gólvonal előtt Horváth lekésett a labdáról.
76. perc: Sztipánovis beadását Sebők Preisinger elé fejelte, ő azonban hat méterről fölé durrantott.
80. perc: Jobbról Pest R. adott be, Győri az ötösön belül előbb lyukat rúgott, volt viszont lehetősége az ismétlésre. Másodszorra már három méterről a léc alá vágta a labdát. 3-2
85, perc: Most Preisinger ívelt be jobbról. Sztipánovics visszagurított Sebőknek, aki hét méterről a jobb alsó sarokba helyezett. 3-3

Itt a vége. Itt a vége?

Valóban érdekes mérkőzést vívott egymással a két dél-dunántúli csapat. Az egyik egy jobb helyezésért lépett pályára, a másiknak - nem számítva a mellettük még mindig kiálló szurkolókat - már minden mindegy volt.
Mindezek ellenére a pécsiek - igaz, eléggé tartalékos összeállításban - megpróbáltak ellenállni a zalaiaknak. A mérkőzés úgy indult, ahogy a legbátrabb képzeletű pécsi szurkolók sem merték volna feltételezni. Csakhogy az 10 percig tartott. Azt követően azonban elég furcsa helyzet állt elő, mert a zalaiak bizony alaposan megfuttatták a piros-fekete színekben játszó hazaiakat.
Szünet után ugyan egyenlített a PMFC, sőt még a vezetést is megszerezte, emberhátránya miatt azonban már nem volt igazi ellenfelei a vendégeknek. Ennek ellenére: megbékéltek.

Herke Imre: Az első félidőben gyengén játszottunk, megérdemelten szereztek előnyt a zalaegerszegiek. Szünet után változott a helyzet, mert emberhátrányból is képesek voltunk az egyenlítésre. Most már csak az a kérdés, hogy játszhatunk-e osztályozót, vagy sem?
Szőcs János: A két válogatottunkat - Lendvai és Horváth A. - nélkülöző csapatom képes volt arra, hogy felvegye a „kesztyűt” a pécsiekkel. Ugyan még nem ismerem a többi csapat eredményét, remélem, hogy a 10. helyet megszereztük.