Góljainak száma: 0.

Érkezett: Pécs '96 FC (1997. július).

1997. nyara igen mozgalmas volt Pécs labdarúgásában. Nemcsak, hogy a PMFC kiesett az élvonalból, hanem a Pécs '96 FC és a Pécsi VSK is fúzionált egymással. A PMFC elveszítette meghatározó játékosait, így kapóra jött számára. hogy a fúzió miatt szabaddá vált játékosok a Pécs '96 FC-től Újmecsekaljára igazolhattak.

Így érkezett Viszt Péter is a Stadion utcába.

Bár a nyári edzőmérkőzéseken rendszeresen játéklehetőséget kapott, a pontvadászatban csak a kispadot koptatta Tarlósi István mögött. Egyetlen bajnoki mérkőzésen kapott szerepet: az őszi idény záró fordulójában (Kecskemét, 0-1) Tarlósi korai kiállítása miatt már a 18. percben pályára léphetett, s nem is mutatott rossz teljesítményt, hiszen kapott gól nélkül zárta a találkozót.

A költségvetés karcsúsítása miatt télen mégis átadólistára került a kapus, aki az akkor harmadosztályú, az NB II. Nyugati csoportjában szereplő dunaszentgyörgyi csapathoz igazolt.

Távozott: Dunaszentgyörgy-Limex SE (1997. december).

Első mérkőzése a PMFC-ben:
1997. július 5. PMFC - Tiszakécske FC-Eurobus 0-0 (Tizenegyesekkel: 0-2) - Tamási Futball Juniális.