1999. május 5. Szeged LC - Pécsi MFC 2-0 (1-0)

Szeged LC - Pécsi MFC 2-0 (1-0)
1999. május 5. Szeged, NB I. (másodosztály), 32. forduló. 500 néző.

Vezette: Farkas Gy. (Kormos, Nagypál).
Góllövő: Vasas 11' és 53' (mindkettőt büntetőből).
Sárga lap: Aczél (Kenesei visszahúzásáért) a 11., Varga (Mikler felvágásáért) a 32., Mikler (Dienes megrúgásáért) a 48., Popovics (Bodor felvágásáért) a 86. percben.
Kiállítva: Varga az 53. percben.
Szögletarány: 5:10 (5:3).

Szeged: Lippai - Németh (Turján, 70'), Herczku, Vasas - Popovics, Vörös, Tamás, Udvari (Koncz, 60'), Mikler - Kenesei Z., Bencze. Edző: Gergely Károly.

PMFC: Sólyom - Dienes, Aczél, Varga - Toldi (Czeininger 85'), Puskás, Calin (Fogarasi, 85'), Sipos, Bodor - Gera (Farkas N., 85'), Kardos. Edző: Bozai Gyula.

11. perc: Aczél a 16-oson belül a mezénél fogva visszahúzta Kenesei Z.-t. 11-es! A büntetőt Vasas értékesítette (1-0).
53. perc: Varga a 16-oson belül felvágta Udvarit, amiért a játékvezető kiállította. A büntetőből Vasas a jobb felső sarokba helyezte a labdát (2-0).

Két büntető volt Szegeden

A szegediek birtokolták többet a labdát, próbálkozásaik sok veszélyt rejtettek magukban, a pécsiek gyors ellentámadásokkal operáltak. A hajrá lehetett volna a mérkőzés legélvezetesebb időszaka, ám a Szeged sorra elügyetlenkedte helyzeteit. Tehette, mert magabiztos győzelmét a szárnyaszegett PMFC nem veszélyeztette.

Gergely Károly: - Azért nem vagyok maradéktalanul elégedett, mert sok helyzetet hagytunk kihasználatlanul.
Bozai Gyula: - Két 11-es, egy kiállítás. Szeretném megjegyezni, hogy mi egész idényben nem rúgtunk 11-est.