2017. július 23., vasárnap

2017. július 22. Pécsi MFC - Tolna VFC 11-0 (2-0)

Tizenegyes

Hogyan lehet tizenegyes egy meccsen, ahol nem volt büntetőrúgás? Ha az egyik csapat tizenegy dugót helyez el az ellenfél kapujában. :)

Pécsi MFC - Tolna VFC 11-0 (2-0)
2017. július 22. Pécs, PMFC-stadion, 150 néző. Felkészülési mérkőzés.
Vezette: Gazdag Sándor Tamás.
Góllövők:  Mojzer (18., 54.), Turi (42.), Frank (47.), Horváth P. (63., 81., 85.), Wittrédi (68.,), Kónya D. (79., 86.), Rácz (82.).

forrás: pmfc.hu
PMFC: Sólyom (Gőcze, 46.) – Kónya K., Rácz, Füredi (Fellai, 46.), Szabó – Koller (Puskás, 46.), Turi (Horváth P., 46.) – Károly, Wittrédi, Frank – Mojzer (Kónya D., 62.). Vezetőedző: Márton Gábor.

Ahogy a bemelegítő-bejegyzésünkben előjeleztük, gólzápor volt Pécsett. Már a mérkőzés elején is sorra kerültek helyzetbe a pécsi játékosok, ami annak is köszönhető volt, hogy a Tolna nem állt be bekkelni, hanem próbálta játszani a focit. Próbálta, mert a mieink nem hagyták nekik, s már az első félidőben is kétszer vették be a kaput.

A szünetben frissítésen esett át a hazai csapat, s a második játékrészben teljesen felőrölte a vendég együttest. Már nem csak helyzeteket teremtettek, hanem egymás után érték el góljaikat is., ennek köszönhetően összesen tizenegyszer zörrent meg a szimpatikus tolnai gárda hálója.

Ritkán rúg egy csapat tizenegy gólt. Visszalapoztunk az évkönyvekben, megnéztük, mikor nyertünk utoljára ekkora különbséggel. Nos, nem kellett sokáig keresgélni. 11 gólt legutóbb a 2015/16-os bajnokságban a Szigetvárnak lőttünk 2016. március 12-én, ám ekkor az ellenfél is talált egy gólt. Tovább keresgéltünk, és rátaláltuk a 2015. november 21-én lejátszott PEAC - PMFC találkozóra, amikor ugyanez, vagyis 11-0 lett a meccs eredménye. Nem is volt régen, igaz?