2007. május 19. Pécsi MFC-Pécs Pláza - Kaposvári Rákóczi FC 2-3 (2-0)

Pécsi MFC-Pécs Pláza – Kaposvári Rákóczi FC 2-3 (2-0)
2007. május 19. Pécs, PMFC-st., 1.500 n. NB I. 29. forduló.

Sólyom Csaba vígasztalhatatlan volt
Vezette: Vas II. L. (Vámos T., Szalai Z.).
Góllövő: Sztipánovics 4’, Lukács T. 42’ ill. Oláh L. 48’ Vasziljevics 52’, 73’ (11-es).
Sárga lap: Szekeres Zs. 27’, Pest K. 36’ Szabados 73’ ill. Szakály P. 79’, Maróti 86’.

PMFC: Sólyom – Finta Z. (Győri J. 68’), Szabados, Szekeres Zs. – Pest K. (Tóth Z. 56’), Pavicsevics – Lantos, Kulcsár, Varga Z. – Szatmár L. (Lukács T. 24’), Sztipánovics. Edző: Keszei Ferenc.

Kaposvár: Milinte – Kovácsevics, Zahorecz, Petrók, Pintér Á. – Maróti, Vasziljevics (mező 87’), Suljics, Szakály P. – Oláh L., Alves. Edző: Prukner László.

MECCSKRÓNIKA:
4, perc: Pavicsevics a kezdőkörből passzolt Sztipánovicshoz, aki
tolt egyet a labdán, majd húsz méterről, középről, jobbal úgy lőtt a jobb alsó sarokba, hogy Milinte még ujjheggyel beleért. 1-0
12. perc: Varga I Zoltán jobb oldali szögletét követően Szabados hat méterről fejelt, a középen álló Milinte Pest Krisztián elé ütötte a labdát, a pécsi középpályás négy méterről leadott lövésébe végül Vasziljevics lépett bele.
42. perc: Sztipánovics középről tolta tovább Lukács Tihamérnak a labdát, aki 24 méterről, jobbról, jobb lábbal a kissé kint álló Milinte felett a jobb felső sarokba lőtt. 2-0
45. perc: Varga I Zoltán jobb oldali szögletét követően Szekeres Zsolt a bal oldalról visszaemelte a labdát középre, az érkező Szabados pedig hét méterről fejelte a bal kapufa mellé.
48. perc: Oláh futott fel a jobb oldalon, Alvessel kényszerítőzött, majd a visszakapott labdával kilépett a lesre játszó védők közül, és balról, 13 méterről, jobb belsővel lőtt a bal alsó sarokba. 2-1
49. perc: Varga I Zoltán bal oldali szöglete után Sztipánovics hat méterről fejelt kapura, de a jobb saroknál álló Szakály Péter fejéről a mezőnybe pattant a labda.
52. perc: Oláh Lukács Tihamér és Szabados mellett is elvitte a labdát, lepasszolta az ötösön üresen álló Vasziljevicsnek, aki jobb belsővel helyezte a kapu közepébe. 2-2
73. perc: Szabados a 16-os jobb oldalán, a büntetőterületen belül buktatta a kitörő Oláht. A 11-est Vasziljevics végezte el, és jobbal a balra vetődő Sólyom helyére, a kapu közepébe lőtte a labdát. 2-3

Keszei Ferenc: Sorsunk az utolsó fordulóban dől el, hiába fogadkoztak a szünetben a játékosok, hogy megnyerik ezt a mérkőzést. Érthetetlen számomra, hogy miért azokból a szituációkból kapunk gólt, amelyekre előzőleg felhívom a figyelmet.
Prukner László: Ezzel a győzelemmel biztosítottuk élvonalbeli tagságunkat. Jókor rúgtuk a szépítő gólt, és ettől új erőre kaptunk. Mélyről jöttünk fel, és ebből is látszik, hogy ez a tavaszi csapat teljesen más mentalitásban futballozik, mint az őszi.