2006. november 11. Pécsi MFC-Pécs Pláza - Vasas SC 2-1 (1-0)

Pécsi MFC-Pécs Pláza – Vasas SC 2-1 (1-0)

Vezette: Bede Ferenc (Viszokai L., Ring Gy.)
Góllövő: Kulcsár Á. 25’, 71’ ill. Németh N. 91’.
Sárga lap: Lantos 33’ Győri 78’ ill. Kisdöböcz 24’ Kovács G. 51’, Németh N. 84’.

PMFC: Herbert – Sipos J., Dienes, Bajúsz, Szekeres Zs. – Győri, Pavicsevics, Lantos – Lukács T. (Kalmár 89’), Szatmári L. (Nógrádi 64’), Kulcsár Á. (Tóth Z. 91’) Edző: Keszei Ferenc.

Vasas: Németh G. – Kovács G., Pandur, Unierzyski, Tóth A. – Fehér Z. (Tandari 77’) – Kincses, Németh N., Ködöböcz (Majoros, sz.), Nagy T. – Bali (Skita sz.). Edző: Mészöly Géza.

MECCSKRÓNIKA:
8. perc: Bajúsz hazaadása hozta kellemetlen helyzetbe Herbertet, aki némi szerencsével végül felszabadított.
20. perc: Sipos János tálalt a tizenegyespont környékén feltűnő Kulcsárhoz, aki visszafejelte a labdát Szatmárinak, ő pedig ballal, 20 méterről a lécet találta telibe.
25. perc: Pavicsevics emelt a 16-os vonalán álló Szekereshez, ő fejjel csúsztatta a labdát Kulcsárhoz, aki kapura fordult, és 13 méterről jobbal lőtt a jobb alsó sarokba. 1-0
32. perc: Szatmári futott el a jobb oldalon, az alapvonaltól középre adott, Lantos 15 méterről jobbal erőtlenül lőtt a jobb alsó sarok felé, Németh Gábor könnyedén hárított.
49. perc: Szatmári ívelt át a bal oldalról a 16-oson álló Lukácsnak, a visszafejelt labdát Győri 25 méterről jobbal rátűzte, Németh Gábor a bal alsó sarok elől bravúrral tenyerelte szögletre.
71. perc: Lantos jobb oldali beadása átpattant a rosszul felugró Unierzyskin, és az üresen álló Kulcsár hat méterről ballal a léc alá lőtt. 2-0
91. perc: A felezővonalnál jutott bedobáshoz a Vasas, a labda Németh Norberthez került, ő a kaputól 35 méterre felnézett, és jobbal átemelt a kint álló Herbert kapuson. 2-1

Keszei Ferenc: Az első hazai győzelmünket a kórházban fekvő Toller Lászlónak, klubunk elnökének ajánljuk. Tudtuk, hogy a Vasas kitűnően védekezik, hosszú labdákkal próbálkoztunk. Őrülök, hogy sikerrel jártunk.
Mészöly Géza: Önmagunkhoz képest gyengébben játszottunk. A mérkőzés végén ébredtünk csak fel. Gratulálunk a Pécsnek, megérdemelten győzött, nekünk péntekre, a Paks elleni meccsre, össze kell kapnunk magunkat.