2005. március 19. Pécsi MFC - Győri ETO FC 1-1 (0-0)

2005. március 19. Pécs, PMFC-st., NB I., 18. forduló. 1.500 néző.

Schindler Szabolcs, a télen érkezett bekk

Vezette: Világi Balázs (Kispál, Nyekita).

Gólszerzők: Schindler 84' ill. Jäkl 50'.
Sárga lap: Horváth Gy. 10., Kulcsár 21., Bajúsz 52., Pest K. 69. illetve Regedei  54., , Jäkl 85. percben.
Szögletarány: 5:2 (3:2).

PMFC: Németh G. - Schindler, Dienes, Bajúsz (Erős G. 53') -  Sipos J. (Sztipánovics 65'), Szabados, Pest K., Pavicsevics, Kulcsár - Montvai (Dávid E. 76'), Horváth Gy. Edző: Nagy Tamás.

Győr: Krass - Pusztai, Stark, Horváth R., Makra - Regedei (Balás 89'), Lendvai, Jäkl, Varga Z. (Pomper 68') - Priskin (Sándor Gy. 80'), Kenesei K. Edző: Reszeli-Soós István.

MECCSKRÓNIKA:
8. perc: Lendületesen kezdett az ETO: Kenesei ívelt be balról szögletrúgásából, a túlsó kapufánál Jákl három méterről, becsúszva kapura továbbította a labdát, de Kulcsár a gólvonalról mentett.
12, perc: Schindler 20 méterről, jobbal lőtt, Krass a bal felső sarok elől vetődve szögletre ütötte a labdát.
27. perc: Kenesei kiugratta Priskint, aki tíz méterről, ballal Németh Gáborba lőtte labdát; Varga Zoltán nyolc méterről, jobbal ismételt, de ekkor Bajúsz a gólvonal előtt mentett.
31. perc: A pécsiek nem hagyták magukat megfélemlíteni: Sipos 22 méterről célozta meg a kaput, méghozzá jól, mert a jobbal meglőtt labda elzúgott a bal felső sarok mellett.
44. perc: Horváth Gyula a jobb oldalon az alapvonal közeléből beadott, Kulcsár 12 méterről, jobbal rossz lövést küldött a kapu irányába, ezért az ígéretes akció vége csupán hazai szöglet lett.
50. perc: Priskin lefutotta Dienest a jobb oldalon, beemelését követően Jäkl négy méterről, magasra felugorva a bal felső sarokba fejelte a labdát. 0-1
53. perc: Horváth Gyula a tizenhatoson belül Szabados elé gurított, aki 15 méterről, bal lábbal nem találta el a kaput, a kísérlet nagyon mellé ment.
81. perc: Kulcsár indításával Dávid beverekedte magát a tizenhatoson belülre, azonban nem jutott lövéshez, ezzel felszabadult a vendégek kapuja. 84. perc: Sztipánovics kevergetett a bal oldalon, a tizenhatos sarka közeléből beemelt, a védők nem tudták kirúgni a labdát, amelyet Schindler tíz méterről, jobbal laposan a lábak között a jobb alsó sarokba rúgott. 1-1

Nagy Tamás: A döntetlent értékesnek tartom, mert a Győr megerősödött, és igazán jó csapat lett.
Reszeli-Soós István: A vezetés után jobban megbecsülhettük volna a labdát, és akkor három pontot szerzünk.