2000. április 15. Pécsi MFC - MTK Hungária FC 0-1 (0-0)

Szapor Gábor
Vezette: Hanacsek Attila (Arany, Kovács P.).
Góllövő: Illés 63'.
Szögletarány: 1-8 (0-5).
Sárga lap: Halmai (20. perc, buktatta Berdót). Gálffy (30. perc, visszahúzta Erőst). Schindler (58. perc, buktatta Ruskót). Egressy (65. perc, megrúgta Némethet). Toldi (68. perc, felrúgta Illést). Varga Ernő (74. perc, visszarántotta Madart). Komlósi (86. perc, ellökte Gerát).

PMFC: Matus - Dienes, Földvári, Varga Ernő, Lantos - Gálffy (Puskas, 72. perc), Toldi, Berdó (Király, 63. perc), Németh - Gera, Ruskó (Varga Endre 67. perc). Edző: Szapor Gábor.

MTK Hungária: Babos - Schindler, Komlósi, Szamosi, Elek - Madar, Halmai (Buzsáki, a szünetben), Erős - Illés, Gusatu, Kenesei (Egressy, a szünetben). Edző: Henk Ten Cate.

Krónika
63. perc: Egy gyors variáció során Gusatu balról laposan adott középre. A középen, a kapu előtt 4 méterre álló Illés nem tétovázott, hanem a hálóba lőtt (0-1).

Hanacsek kétszer intett

Az MTK-Hungáriát a híre megelőzte, de ebből igazán keveset mutattak be a vendégek. Csak a videón visszanézve lehet eldönteni, hogy az elején két látványos eséssel végződött szerelés belefért e a szabályos kategóriába. Mindenesetre Hanacsek továbbot intett, a lelátó népe pedig háborgott.
Illésről mindenki tudta, mennyire gólveszélyes. Sokat nem csinált, „csupán” eldöntötte a bajnoki pontok sorsát.

Szapor Gábor: - Nagyon nagy erőfeszítésre késztettük az MTK-t, amelyikben válogatottak som rúgja a labdát. Egy jól felépített, kiváló együttes ellen ez nagyszerű dolog. Az első tíz percben történtek alapján akár más is lehetett volna a végeredmény.
Henk Ten Cate: - Csalódott vagyok, mert csapatom szinte teljesen motiválatlanul játszott. Ha kellő tiszteletet tanúsítottunk volna a pécsiekkel szemben, akkor 4-5 góllal kellett volna nyernünk. Azért állunk a táblázat második helyén, mert sok helyzetet hagyunk kihasználatlanul.