2000. március 25. Vasas-Danubius Hotels - Pécsi MFC 4-0 (1-0)

Vasas-Danubius Hotels - Pécsi MFC 4-0 (1-0)

Puhl Sándor,
a világ legjobb játékvezetője
Vezette: Puhl Sándor.
Góllövők: Aranyos 17', Kabát 46' és 77' László 88'.

Vasas: Kövesfalvi - Juhár - Mónos, Tóth A., László - Farkasházy (Szili, a szünetben) Zováth, Galaschek, Aranyos - Kabát, Tiber (Sowunmi, 60. perc). Edző: Komjáti András.

PMFC: Sólyom - Dienes, Varga E„ Sipos, Gálffy - Gera, Toldi, Puskas (Berdó, 82'), Király (Popovics 82'), Kardos - Ruskó (Kovácsevics, 85'). Edző: Szapor Gábor.

11. perc: Mónos jobb oldali beadását Galaschek 10 m-ről lőtte kapura, Sólyom a léc fölé tolta a labdát.
17. perc: Kabát a bal oldalon kapott labdát, lágyan középre emelt, s a nagy lendülettel érkező Aranyos 8 m-ről fejelt a kapuba (1-0).
46. perc: A csereként pályára lépő Szili a 16-oson belül cselezgetett, visszagurított az üresen lévő Kabáthoz, aki két lépés után 12 m-ről a hosszú sarok irányába lőtt, a labda a jobb oldali kapufáról pattant a hálóba (2-0).
62. perc: Kabát jó ütemben ugratta ki Szilit, aki 11 m-ről a bal oldali kapufát találta el.
77. perc: Szili szép cselekkel tört be a pécsi 16-oson belülre, jobb oldali beadását a tisztán érkező Kabát közelről lőtte a kapuba (3-0).
88. perc: A bal oldalon kiugró Kabát visszagurított labdáját az érkező László 8 m-ről a hosszú sarokba lőtte (4-0).

Négyig meg sem álltak

A kényelmesen játszó Vasas közepes teljesítménnyel is biztosan győzte le a lelkesen küzdő, de a kapura semmilyen veszélyt nem jelentő pécsieket.

Mestermérleg:
Komjáti András: - Kár, hogy az első félidőben nem nyújtottunk olyan játékot, mint a másodikban. Átaludtuk az első 45 percet.
Szapor Gábor: - A hozzáállásért és a fegyelmezettjátékért dicséret illeti a játékosaimat. A Vasas győzelme megérdemelt, bár ha koncentrálóképességünk kitart, akkor a gólkülönbség kisebb lett volna.