1999. április 14. Pécsi MFC - Komáromi FC 1-1 (1-1)

1999. április 14. Pécs, PMFC-stadion. NB I. (másodosztály), 27. forduló. 700 néző.

Dragan Puskas
Vezette: Molnár J. (Boda, Dr. Szabó P.).
Góllövők: Puskas 16' illetve Ugrai 8'.

PMFC: Sólyom - Dienes, Aczél, Varga, Bodor - Gera (Farkas 65'), Sipos, Calin, Kardos - Puskás, Fogarasi. Edző: Bozai Gyula.

Komárom: Bíró - Horváth, Kajdy, Szenes, Letenyei - Rózsahegyi, Ugrai, Jankóczy (Harmath, 55. p.), Vidakovics (Bognár, 71') - Méhes, Megyesi. Edző: Plotár Gyula.

8. perc: Megyesi ugratta ki a középen üresbe futó Ugrait, aki Sólyom mellett elperdítette a labdát, ami a bal sarokba került (0-1).
16. perc: Calin hosszú labdájával Puskas lefordult védőjéről, majd középről, 12 méterről az elmozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba lőtt (1-1).
25. perc: Puskás megforgatta védőjét, ívelését Fogarasi 8 méterről a bal kapufa tövére fejelte.
31. perc: Formás komáromi támadás végén az egyedül kiugró Méhes elöl a kifutó Sólyom hárított.
40. perc: Aczél vesztette el a labdát a pécsiek tizenhatosánál, Sólyom visszavetődve mentett.
79. perc: Calin átadásával Puskást találta meg, a csatár egy igazítás után 14 méterről lőtt, Bíró öklözve védett.
85. perc: Kardos futott el a bal oldalon, beadása megpattant Kajdyn, Bíró az utolsó pillanatban mentett a gólvonalon.

Változatos, közepes iramú és színvonalú meccset láttunk. Sok kimaradt helyzet, rengeteg egyéni hiba, néhány szép mozzanat színezte a találkozót. A komáromiak nyíltan játszottak, a középpályán többször átjátszották a PMFC labdarúgóit. A pécsiek fegyelmezetten próbálkoztak, helyzeteket is kialakítottak, főként a félidők végén, ám a helyzetek kihasználása ezen a találkozón sem sikerült. A döntetlen igazságosnak mondható.

Bozai Gyula: - Meg kellett volna nyernünk a meccset, de a helyzeteket nem használtuk ki, Békéscsabán javíthatunk.
Plotár Gyula: -Helyzeteink alapján győzelmet érdemeltünk volna.