1999. március 13. Pécsi MFC - Érdi VSE 1-3 (0-3)

1999. március 13. Pécs, PMFC-stadion. NB I. (másodosztály), 22. forduló. 1.000 néző.

Góllövők: Kardos 72' illetve Versits 23', 33', Dukon 38'.
Sárga lap: Baranyai (20. p„ buktatásért), Varga E. (53. p., lerántásért), Szabó G. (73. p., a labda elrúgásáért), Gyurováth (85. p., reklamálásért).
Szögletarány: 4-2 (2-2).

PMFC: Tarlósi - Dienes, Toldi, Varga, Czeininger - Sipos, Calin (Orlovics 71'), Puskás, Kardos - Fogarasi (Farkas, 60'), Kovács. Edző: Bozai Gyula.

Érd: Elbert (Szabó G., 3') - Tolnai, Versits, Ócsai, Baranyai - Németh, Limperger, Király, Horváth S. - Dukon, Nagy P. (Gyurováth, 66'). Edző: Kozma Mihály.

1. p.: Elbert összecsapott Fogarasival, lecserélték, mert több ujja kificamodott.
23. perc: Dukon ívelt szabadrúgást a hosszú oldalra, Versits ívelten fejelt az ötös jobb oldali sarkáról, a tétovázó Tarlósi fölött, a hosszú sarokba (0-1).
33. perc: Horváth legurítása után a teljesen üresen maradt Versits második gólját szerezhette közelről és zavartalanul (0-2).
38. perc: Horváth csúsztatott meg fejjel egy jobb oldali beadást, labdájára Dukon érkezett, és hét méterről helyezett a kapuba (0-3).

(Gerhardt Rehberg a Schalke 04 elnöke, a szünetben: „A pécsiek ellenfele sokkal okosabban játszik, feltűnő, hogy a pécsi középpályások, főként Sipos és Calin nem segítik a bizonytalan védelmet, így nagyon nehéz támadásokat is indítani.")

72. perc: Kardos átvette a labdát, felnézett, és 22 méterről gyönyörű gólt lőtt a jobb felső „pipába” (1-3).

A PMFC-t ezen a meccsen egy dolog miatt lehet dicsérni: nagy hátrányuk után sem adták fel, és lelkesen, ám meglehetősen szervezetlenül küzdöttek. Az Érd jobban, néhol már fölényeskedve játszott.

Bozai Gyula: - A rutinos érdiek négy helyzetből hármat, mi hatból egyet használtunk ki. Futottunk az eredmény után, hiába.
Kozma Mihály: - Nagyszerű játék- vezetés mellett megérdemelten nyertünk.