1998. március 22. Szolnoki MÁV-Neusiedler FC - Pécsi MFC 1-1 (1-1)

Szolnoki MÁV-Neusiedler FC - Pécsi MFC 1-1 (1-1)
1998. március 22. Szolnok, NB I/B., 24. forduló. 1.200 néző.

Sipos János
Vezette: Vad (Birincsik, Csorba).
Góllövők: Sipos a 8., Bemáth a 36. percben.
Sárga lap: Kohári és Kie (visszahúzásért és gáncsolásért) a 27., Farkas (kézzel lökésért) a 43., Fehér (Szaszovszky gáncsolásáért) a 69., Bontovics (labdaelrúgásért) a 80. percben.
Szögletarány: 6:6 (0:2).

Szolnok: Gelei - Fehér - Antal, Balogh - Szalai (Bontovics, 59'), Bemáth, Szecsei, Ludasi, Kohán - Fedor, Major S. Edző: Rubold Péter.

PMFC: Tarlósi, - Dienes, Foki, Hofecker, - Farkas, Sipos, (Kislőrincz, 78'), Ulrich (Kozma, 46'), Romanek J., Kutas, (Szaszovszky, 56') - Kie, Balázs. Edző: Glázer Róbert.

8. perc: Kie megforgatta Baloghot a jobb oldalon, félmagas beadásából a berobbanó Sipos 14 méterről vágta a labdát a jobb sarokba (0-1).
36. perc: Major S. a szöglet- zászlónál átjátszotta Hofeckert, jobb oldalról élesen belőtte a labdát, amelyet Bemáth három méterről fejelt a hálóba (1-1).
67. perc: Romanek szögletét Kozma ráfejelte, Gelei már nem tudott mozdulni, ám a jobb saroknál Kohári kézzel kiütötte a labdát, Vad játékvezető nem vette észre a kezezést, ezzel döntően befolyásolta a mérkőzést.

Rubold Péter: - Vagy nem merünk, vagy nem tudunk játszani.
Glázer Róbert: - Győzelmet szalasztottunk el, mert egy tiszta büntetőt nem kaptunk meg a vele járó kiállítással. Tavasszal most játszottunk a legjobban.