1996. szeptember 28. Szombathelyi Haladás VFC - Pécsi MFC-Titán 6-0 (2-0)

Szombathelyi Haladás VFC - Pécsi MFC-Titán 6-0 (2-0)
1996. szeptember 28. Szombathely, NB I., 9. forduló. 6.000 néző.

Gelei lemondott
Vezette: Kiss G. (Arany, Horváth S.).
Góllövők: Szabados (öngól) a 15., Fehér a 35., Negrau az 56., Negrau a 63., Usvat a 68., Király E. a 80. percben.
Sárga lap: Pék (Azoitei felvágásáért) az 53. percben.
Szögletarány: 5:3 (3:1).

Haladás: Király G. - Zugor, Varga K., Neudl T. (Pék, 35') - Bonchis, Kovács, Usvath, Szekér, Varsányi (Tóth P., 78') - Fehér, Negrau (Király E., 73'). Edző: Mihalecz István.

PMFC: Disztl P. - Brindas, Szabados, Dienes - Tomka (Pest R., 83'), Győri J. (Ulrich, 28'), Víg (Szabó Cs. 46'), Szaszovszky, Schneider - Tököli, Azoitei. Edző: Gelei József.

Gelei nem csinálja tovább

16. perc: Disztl P. tehetetlen volt a távolról eleresztett labdával szemben, ami Szabados lábán megpattant és a jobb alsó sarokba kötött ki. (Öngól!) (1-0).
28. perc: Győri megsérült, Ulrich állt be a helyére.
34. perc: Brindas szabálytalankodott a pécsi kaputól 24 méterre. Kovács lövését Disztl P. még bravúrral kikaparta a jobb felső sarok elől, a lehulló labdát azonban az érkező Fehér közelről befejelte a kapu közepébe. (2-0).
54. perc: A pécsi kapu előtti tűzijáték után Negrau fejelt a hálóba. (3-0).
62. perc: Dienes szabálytalankodott a 16-oson belül Fehérrel szemben. A büntetőt Negrau értékesítette. (4-0).
67. perc: Egy szabadrúgást követően Usvath kilőtte a bal felső sarkot. (5-0).
80. perc: Király E. beállította a végeredményt. (6-0).

A szombathelyi gólzivatart követőén valóságos özönvíz zúdult a pályára de ez sem akadályozta meg azt, hogy a lelkes közönség kitartson.
A pécsiek az első 20 percben voltak csak igazi ellenfelei a hazai együttesnek. Azt követőén azonban hiába csúsztak, másztak, semmi sem sikerült nekik. Voltak ugyan lehetőségeik, ám kishitűnek bizonyultak és a mind nagyobb lendületbe került szombathelyiekkel nem tudták felvenni a lépést. Szünet után a pécsiek három csatáros játékra tértek át, ám ez csak tíz percig lepte meg a hazaiakat. Azt követőén Szabadosék már képtelenek voltak ellenállni a zöld-fehéreknek. A pécsiek emberemlékezet óta nem szenvedtek féltucat gólos vereséget Szombathelyen.
Jellemző a vendégekre, hogy a hat gól ellenére Disztl P. a csapat egyik legjobbja volt.

Mihalecz István: - Végre egy olyan mérkőzés, amelyiken értékesítettük a helyzeteinket. Minden tekintetben felülmúltuk a pécsieket.
Gelei József: - Ennyivel jobb volt a Haladás. Én pedig levonom a konzekvenciát, és nem csinálom tovább.