1994. május 28. Szombathelyi Haladás VSE - Pécsi MFC-Fordan 0-0

Szombathelyi Haladás VSE - Pécsi MFC-Fordan 0-0
1994. május 28. Szombathely, NB I., 28. forduló. 5.000 néző.

Vezette: Juhos (Varga L., Herbály).
Sárga lap: Csoboth (Tóth N. buktatásáért ) a 30., Csizi (Elekes buktatásáért) a 61., Szűcs (Tököli lerántásáért) a 80., Kocsis (a labda elrúgásáért) a 87. percben. Szögletarány: 4:4 (2:2).

Haladás: Király - Szűcs, Bognár, Sánta - Neudl, Szekér, Tóth Gy., Somfalvi (Süle, sz.), Tóth N. (Vukadinovics 81') - Schneider, Elekes. Edző: Fedor Sándor.

PMSC-Fordan: Csaban - Csizi, Bódog, Braun - Ulveczki, Csoboth, Dárdai, Lengyel, Palaczky (Kocsis, sz.) - Dorobantu (Tököli 78'), Azoitei. Edző: Róth Antal.

Krónika
6. perc: Schneider középen egyedül kiugrott, de Csaban, a pécsi kapus remek vetődéssel hárította a tízméteres lövést.
9. perc: Schneider belőtt labdáját Elekes estében fejjel a kapu mellé csúsztatta.
10. perc: Azoitei forgatta meg a hazai védőket, aztán tizenegy méterről lőtt, de Szűcsről szögletre vágódott a labda.
20. perc: Somfalvi középre emelt labdáját Schneider jobbról a kapu fölé fejelte.
28. perc: Azoitei átadását Ulveczki kapásból, mintegy tizennégy méterről a bal sarok mellé vágta.
60. perc: Neudl jobbról magasan átívelt a másik oldalra, de Schneider fejese Csaban kezében halt el.
70. perc: Elekes beívelése átszállt Csaban fölött, Sántáról a labda az üres kapu felé tartott, de Bódog felszabadított.
89. perc: Tököli lövését Király óriási bravúrral hárította.

A hazai csapat azzal a tudattal kezdett, ha nyer, azzal sem megy sokra, ám a pécsi együttesnek az egy pont is sokat jelenthetett. A hazaiak a felállás szerint ugyan két csatárral kezdtek, a valóságban azonban csak Schneider volt igazi támadó. Elekes teljesen visszahúzódott a középpályára és ennek eredményeként a Haladás ugyan többet birtokolta a labdát, de a támadásai nem voltak veszélyesek. Sok labdát íveltek a kapu elé, de ritkán érkezett oda hazai játékos, a Pécs jól óvta a légteret. A vendégek, ha tehették, gyors megugrásokkal kísérleteztek, ez egyik leghatékonyabb fegyverük. Szünet után folytatódott az alacsony színvonalú, kevés izgalmat hozó játszadozás.
A Pécs az egyébként is kocogós tempót tovább lassította, látszott, semmivel sem akar többet az egy pontnál. A találkozó sokkal inkább idézte az NB I-t, hiszen e pillanatban már csak egyikük, a Pécs első osztályú. A vendégcsapat elérte célját, elvitte az egyik pontot, szinte úgy, hogy meg sem kellett erőltetnie magát. A Haladás? Ez minden, csak nem haladás...

MESTERMÉRLEG:

Fedor Sándor: - A játék összképe alapján igazságos döntetlen született. Az a csapat, amelyik nem tud gólt rúgni, nem érdemel győzelmet.
Róth Antal: - Vidéken ritkán adódik ennyi helyzetünk, ám ezeket sajnos ma mind kihagytuk.