1993. szeptember 22. Marcali VSE - Pécsi MSC-Fordan 1-3 (0-0, 1-1, 1-1)

Marcali VSE - Pécsi MSC-Fordan 1-3 (0-0, 1-1, 1-1)
1993. szeptember 22. Marcali, Magyar Kupa, 32 közé jutásért. 700 néző.

Azoitei duplázott
Vezette: Sóthy.
Góllövők: Vékony 55' illetve Azoitei 67', Azoitei 106', Tolocsko 120'.
Sárga lap: Tolocsko (reklamálásért) a 15., Kocsis (reklamálásért) a 70., Szántó (reklamálásért) a 83. percben.
Szögletarány: 4:10 (2:7).

Marcali VSE: Házi - Bozsó, Mészáros, Tóth (Szántó 58. p.), Borbély - Horváth, Arany, Gilitsch (Urbán 80. p.), Vékony - Lakos, Fenusz. Edző: Béres Ferenc.

PMSC-Fordan: Regős - Dienes, Zare, Braun, Toronicza (Rózsahegyi 84. p.) - Tolocsko, Rózsa, Kocsis, Schwarzkopf - Magyar (Benkovics 60. p.), Azoitei. Edző: Koller Nándor.

55. perc: Egy kósza hazai jobb oldali támadás végén Fenusz beadását a lendületből érkező Vékony 18 méterről lőtte Regős kapujának a bal alsó sarkába. (1-0).
67. perc: Dienes jobb oldali beadását Azoitei 10 méterről fejelte a léc alá. (1-1).
68. perc: Kocsis szövegelésért begyűjtött egy sárga lapot. Ez már a harmadik neki, emiatt nem játszhat szombaton az UTE ellen.
106. perc: Góllal nyugtatta meg magát a pécsi együttes. Tolocsko verekedte le magát az alapvonalra, keresztbe lőtt labdája tisztán találta a túlsó oldalon Azoiteit, aki fejjel az üres kapuba talált. (1-2).
120. perc: A jó játékára Tolocsko azzal tette fel a koronát, hogy hat emberen átcikázva biztosan lőtt a hálóba. (1-3).

Az alaposan felforgatott, tartalékokkal megtűzdelt pécsiek sok hibával játszottak. Végül is a hajrában kerekedtek felül, jobb erőnlétüknek, Regős kapus nagyszerű védéseinek és Tolocsko agilis, eredményes játékának köszönhetően győztek. Ezzel továbbjutottak.

Béres Ferenc: - Csapatom minden tagja százhúsz percen keresztül maximális erőbedobással küzdött, sajnos a hosszabbításban a két kapufán kívül még néhány ziccert is hibáztunk.
Koller Nándor: - Csapatom tartalékos volt, több fiatal kapott lehetőséget. Van mit tanulniuk.