2005. július 30. Pécsi MFC - Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (2-0)

Pécsi MFC - Kaposvári Rákóczi FC 2-1 (2-0)

Vezette: Bede Ferenc (Tompos Z., Varga II. L.).
Gólszerzők: Balaskó 17', 25' (11-esből) illetve Szakály 77'.
Sárga lap: Szabados 41', Berdó 50', Sipos N. 89', ill. Andruskó 3', Kovácsevics 59'.

PMFC: Herbert - Schindler, Dienes, Szabados, Gaál - Berdó (Szekeres Zs. 63'), Pavicsevics, Szögedi (Sipos J., sz.), Sipos N. - Balaskó (Andorka 73'), Horváth Gy. Edző: Ott József.

Kaposvár: Balajcza - Kovácsevics, Zahorecz, Petrók, Pintér - Tereánszki-Tóth, Hegedűs (Maróti 66'), Máté P., Andruskó (Kardos 55') - Zsolnai, Oláh (Szakály 76'). Vezetőedző: Prukner László.

MECCSKRÓNIKA:
 17. perc: Egy hosszú előre ívelést Horváth Gyula megszelídített a jobbösszekötő helyén, jobblábas, 12 méteres lövése kipattant a vetődő Balajcza lábáról. Balaskó pedig nyolc méterről, jobb belsővel laposan a kapu jobb oldalába gurított. 1-0
25. perc: Petrók buktatta a labdát mellette megtoló Balaskót a büntetőterületen belül. Bede határozottan tizenegyest ítélt, és a labdát a sértett Balaskó jobb lábbal, térdmagasságban a jobb alsó sarokba helyezte. 2—0
27. perc: Zsolnai tálalt Tereánszki- Tóth elé a pécsi ötösnél. A középpályás hat méterről, jobbal, nagy erővel a bal kapufát találta el.
35. perc: Sipos Norbert a bal oldalon bekanyarított, Szögedi hétméteres, középre tartó fejesét Balajcza eló'revetó'dve védte.
48. perc: Balaskó kiváló ütemben szöktette Horváth Gyulát, aki a labdát jobbal a tizenhatos vonal közeléből magasan tőié bombázta.
64. perc: Tereánszki-Tóth jobbról középre emelt, Oláh négy méterről, jobbal elpasszolt a gólvonal előtt.
77. perc: A frissen beállt Szakály egy biciklicsel után nyolc méterről, éles szögből a jobb felső sarokba lőtt, a lövés Herbert kezét is érintette. 2-1
80. perc: Sipos J. egyéni akció végén 11 méterről lőtt, a jobblábas, lapos próbálkozás a vetődő Balajcza kezében halt el.
90. perc: Sipos J. növelhette volna ismét a hazai előnyt, de 12 méterről, jobb lábbal a jobb kapufa mellé továbbított.

MESTERMÉRLEG
Ott József: Az első félidőben a mi akaratunk érvényesült, védekezésben és támadásban is jobbak voltunk. Fordulás után viszont mintha az öltözőben maradtunk volna....
Prukner László: A meleg minket viselt meg jobban. Az 55. perc környékén ébredtünk fel, innentől mi diktáltuk a tempót. Szépítenünk is sikerült, ám ez kevésnek bizonyult.