2003. május 18. Hévíz FC - Pécsi MFC 2-3 (2-1)

Hévíz FC - Pécsi MFC 2-3 (2-1)
2003. május 18. Hévíz, NB I/B., 31. forduló. 700 néző.

Dienes András
Vezette: Kassai Viktor (Erős, Dr. Szabó P.).
Góllövők: Takács A. 32' és 40' illetve Kulcsár 34', Fonnyadt (öngól) 60', Pest K. 67'.
Sárga lap: Czafit 61', Buza 62' illetve Dávid 26', Kulcsár 67', Závoda 80'.

Hévíz: Kuczkó - Tebeli, Lázár, Stieber, Kónya - Cupik (Piri 87'), Czafit, Buza, Szabó B. - Horváth R. (Fonnyadt 56'), Takács A. (Fred, sz.). Vezetőedző: Pusztai László.

PMFC: Sólyom - Halász, Dienes, Kutas (Horváth S. 59') - Sipos, Ulrich (Závoda 73'), Dávid (Jokisics 50'), Kulcsár, Gaál - Pest K., Horváth Gy. Vezetőedző: Nagy Tamás.

KRÓNIKA:
32. perc: Lázár szabadrúgása után a szabadon hagyott Takács A. fejelt nyolc méterről, félmagasan a jobb sarokba (1-0).
34. perc: A pécsi középpályás, Kulcsár 19 méteres szabadrúgásból az öttagú sorfal mellett laposan a jobb sarokba lőtt (1-1).
40. perc: Takács András tíz méterről a kaputól gólhelyzetbe került, és a hálóba helyezett (2-1).
60. perc: Horváth S. lövése a menteni akaró Fonnyadtról vágódott a hévízi kapuba. Öngól. (2-2).
67. perc: Sipos pontos átadását követően Pest Krisztián tíz méterről a bal felső sarokba emelt (2-3).

Teljesen kiegyenlített mezőnyjátékot hozott az NB I. B-s mérkőzésen az első fél óra, ami után az első kapura lövésekből mindjárt gólok is születtek. Búza Barnabás a 35. percben óriási erővel, tíz méterről a felső lécet találta telibe. Szünetben a mezőny addigi legjobbját, Takács Andrást sérülés miatt le kellett cserélni. Nagy Tamás átszervezte és alaposan feltüzelte együttesét, amely nagy lendülettel kezdett a fordulás után. A vendégek rengeteg szögletet rúgtak, és amikor tíz főre olvadtak a hazaiak, megnyerték a számukra láthatóan rendkívül fontos találkozót. A befejezés előtt Búza Barnabás közeli lapos lövését Sólyom Csaba villámgyors vetődéssel hárította. A győzelem után a pécsiek már-már bajnokként ünnepelték csapatukat.

Pusztai László: - Minden dicséretet megérdemel a csapatom, mert nagyszerűen küzdött, és a találkozó jelentős részében jól is játszott.
Nagy Tamás: - Minden győzelmünket, amit elérünk, az alázatos, megalkuvást nem tűrő csapatmunkának köszönhetjük. Minden játékosom megérett a magasabb osztályra.