2002. október 9. Pécsi MFC - Békéscsabai Előre FC 1-2 (0-1, 1-1, 1-2)

Pécsi MFC - Békéscsabai Előre FC 1-2 (0-1, 1-1, 1-2)
2002. október 9. Pécs, PMFC-stadion. Magyar Kupa, a 16 közé jutásért. 400 néző.

Vezette: Makai (Sóthy, Varga II L.).

Góllövők: : Horváth Gy. a 89' illetve Gavrilovics a 20' Keresztúri a 100'
Sárga lap: Halász (58.), ill. Gabala (98.), Lapsánszki (105.), Szeverényi (117.).
Szögletarány: 8-6 (4-2).

PMFC: Sólyom - Halász, Dienes, Szekeres - Sipos, Berdó (Hergenrőder, 81. p.), Márton, Závoda (Horváth S. a szünetben), Gaál - Horváth Gy„ Jokisics (Máté, 61. p.). Szakmai igazgató: Rónai István. Vezetőedző: Nagy Tamás.

Békéscsaba: Fekete - Lapsánszki, Gabala, Udvari, Vincze Z. - Cseke (Valentényi, 119. p.), Szilveszter, Gavrilovics (Szeverényi, 79. p.), Megyesi - Miculescu (Hoffmann, 66. p.), Keresztúri. Edző: Garamvölgyi Lajos

KRÓNIKA:
20. p.: Gavrilovics lőtt öt méterről a kapu bá oldáába (0-1).
89. p.: Hergenröder passzolt Horváth Gyulához, aki középről, öt méterről helyezett Fekete kapujába (1-1).
100. p.: Keresztúri lőtt 12 méterről, ballal a hosszú sarokba (1-2).

Nem hajolt meg a Békéscsaba Horváth Gyuláék előtt
Az addig elég gyengén játszó, bár tartós mezőnyfölényben lévő és kevés helyzetet kialakító PMFC némi szerencsével, egy perccel a játékidő lefújása előtt egyenlített. Akkor, amikor a kapura veszélytelen, de jól védekező Békéscsaba már továbbjutónak érezhette magát. A hosszabbítást végigtámadta a pécsi csapat, azonban Keresztúri András megmozdulása eldöntötte a továbbjutást. (Nemzeti Sport, 2002. október 10.)

Rónai István: - Az első félidőben húszpercnyi előnyt adtunk az ellenfélnek. A második játékrészben mindenben felülmúltuk a Békéscsabát, ám helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani.

Garamvölgyi Lajos: - Ha kihasználjuk helyzeteinket, nyugodtabban ülhettem volna a kispadon. Megérdemelten jutottunk tovább.