2002. szeptember 6. Pécsi MFC - Büki TK-Bükfürdő 1-0 (0-0)

PMFC - Büki TK 1-0
(Dunántúli Napló, 2002. szeptember 7.)
Vezette: Makai (Sóthy, Beidek).
Góllövő: Horváth Gy. 81'.
Sárga lap: Jokisics (szimulálásért) a 72. illetve Mihalecz (műesésért) a 14. percben.
Szögletarány: 12-8 (7-4).

PMFC: Herbert - Halász, Dienes, Szekeres - Sipos, Máté, Horváth S. (Jokisics, 63.), Kulcsár (Gaál, 80.) - Pest K. (Berdó, 75.), Márton - Horváth Gy.. Szakmai igazgató: Rónai István. Vezetőedző: Nagy Tamás.

Bük: Varga Z. - Varga K., Jagodics, Seper - Kecskés, Zsebe (Lukács, 89.), Zöld, Körösi - Mihalecz P., Dani, Somogyi. Edző: Mihalecz István.

KRÓNIKA:
65. perc: Halász indította pontosan Horváth Gyulát, aki 14 méterről, jobbról kapásból tüzelt, a büki kapus bravúrral hárította a jobb felső sarokba tartó labdát.
83. perc: Márton emelését Zöld röviden fejelte haza, Horváth Gyula rácsapott a labdára, majd öt méterről, jobbról a jobb alsó sarokba lőtt (1-0).
90. perc: Máté Szilárd bombázott 22 méterről a felső lécre.

Listavezetőhöz méltón kezdett a Bük, az első félórában agresszíven, gólra törően futballozott, míg a hazaiak egyetlen helyzetet sem tudtak kidolgozni. Pontrúgásokban viszont nem volt hiány, harminc perc után hatodik szögletét rúghatta a PMFC - sajnos eredménytelenül. A gyenge kezdés után idővel magukra találtak Mártonék, megélénkültek a piros-feketék, ami főleg távoli lövésekben mutatkozott meg, ám ezek rendre elkerülték a vendégkaput.
A második félidőben feljebb kapcsolt a házigazda, a vendégek többnyire saját térfelükön táboroztak le, és védekeztek körömszakadtáig. Kulcsárék jobbról-balról zsinórban lövöldözték be a labdákat a 16-osra, keresték a rést a védelmen, többnyire sikertelenül. A győztes gól végül rettentően nehezen született meg, ehhez Zöld zöld- fülűségére is szükség volt, Horváth Gyula pedig ezúttal kihasználta az adódó lehetőséget. (Dunántúli Napló, 2002. szeptember 7.)

MESTERMÉRLEG:
Rónai István: - A Bük igazolta jó hírét, kitűnő csapatot győztünk le megérdemelten.
Mihalecz István: - Túlságosan egy pontra játszottunk, ami általában veszélyes, mint a példa is mutatja.