2002. április 13. Lombard FC Tatabánya - Pécsi MFC 3-0 (3-0)

Lombard FC Tatabánya - Pécsi MFC 3-0 (3-0)

Vezette: Dubraviczky Attila (Egedy, Bóna)
Góllövők: Kincses 21', Schafranek 33', Arruda 45'.
Szögletarány: 8:5 (4:4)

Lombard FC: Dombai - Farkas V., Szabó V., Cseri, Farkas A. - Schafranek, Kovács A., Nagy S., Németh A. (Máj, 72. p.) - Kincses, Arruda (Zsivóczky, 86. p.). Edző: Kovács László.

PMFC: Sólyom - Sipos, Halász, Szekeres - Berdó (Kordé, 46. p.), Lantos, Kulcsár, Kutas - Márton (Horváth S., 65. p) - Sitku (Horváth Gy„ 46. p.) Vincze. Edző: Tóth Bálint.

KRÓNIKA:
21. p.: Kincses Arruda bal oldali beadása után Sólyom kapust és a védőket megelőzve 5 méterről lőtt a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).
33. p.: Schafranek Sólyom kapust egy csellel leültette, majd 7 méterről az üres kapuba gurított (2-0).
45. p.: Arruda három méterről Sólyom mellett a bal alsó sarokba helyezte a labdát (3-0).

Az első húsz percben derekasan küzdött a két csapat. A házigazdák az első valamirevaló helyzetükből gólt szereztek, s ezt követően már az történt a pályán, amit a tatabányaiak akartak. Térfélcsere után is nagy ziccereket puskáztak el Kincsesék, a pécsiek alig-alig jutottak el Dombai kapujáig. A tatabányai hálóőrnek egyszer kellett komolyabban közbeavatkoznia, a 70. percben Vincze 16 méteres lövése után bravúrral ütötte szögletre a labdát. A mecsekaljai társaság mélyen tudása alatt játszott ezen a mérkőzésen, a gólarány a vendégekre nézve hízelgő. (Dunántúli Napló, 2002. április 14.)

Kovács László: - Végig mi irányítottuk a játékot, kezünkben volt a mérkőzés. Nagyobb arányban is győzhettünk volna.
Tóth Bálint: - Nagyon szégyellem magam, de nem vagyok meggyőződve arról, hogy játékosaim is ugyanígy vélekednének.