2001. június 24. Pápai ELC - Pécsi MFC 2-0 (0-0)

Kiállítva: Herbert 86'.

Pápa: Baji (Sipőcz 88') - Puglits, Lantai, Radics, Virág - Halgas, Lászka, Kozma (Szabó A., sz.), Tóbiás - Gajda (Takács Sz., sz.), Csertői. Vezetőedző: Verebes József.

PMFC: Herbert - Sipos, Dienes, Márton, Kutas (Berdó 72') - Horváth S., Szekeres, Gálffy, Király P. - Sitku (Csapó 79'), Horváth Gy. (Szabó Zs. 63') Vezetőedző: Róth Antal.

KRÓNIKA:
49. p.: Lászka adott be balról, az egyedül álló Takács Sz. fejére, aki 10 méterről okosan csúsztatott a bal alsó sarokba (1-0).
52. p.: Ezúttal Virág ívelt középre, a 7 perce beálló Takács Sz. ismét jól helyezkedett, s 4 méterről a bal alsó sarokba lőtt (2-0).
87. p.: Takács Sz. ugrott ki középen, a kifutó Herbert utolsó emberként buktatta. A kiállított Herbert helyett ezután Márton óvta a pécsiek hálóját.

Róth Antal csapata a bajnokság során már többször bevált erényeit csillogtatta: pontrúgásokból többször veszélyeztették - főleg Horváth S. révén - Baji kapuját.
A Pápa a legtöbb veszélyt a jobb oldalon jelentette, Halgas, Csertői és Gajda gyakran hozta zavarba a vendégvédelmet. A hazaiak óriási lendülettel, harciasán kezdtek, s a második 45 percre beálló Takács Sz. hét perc alatt meghálálta a bizalmat. A PMFC a két gyors góltól megroppant, hosszú ideig szétesően, elképzelés nélkül futballozott. (Dunántúli Napló, 2001. június 25.)

Verebes József: - A mérkőzésnek akkor lett volna igazi tétje, ha a nekünk járó négy pontot megkaptuk volna. Úgy érzem, csapatom nem a negyedik, hanem a második helyet érdemelte volna meg teljesítménye alapján.
Róth Antal: - Vereségünk ellenére gratulálok a játékosaimnak, mert mélyről indulva végül sikerült dobogón végeznünk.