1999. augusztus 8. Kecskeméti FC - Pécsi MFC 2-0 (1-0)

Sárga lap: Sólyom (buktatásért 57').

Kecskeméti FC: Nagy Zs. - Palaticzky, Barna Zs., Maczó - Molnár, Kollár - Maczkó, Kislőrincz (Binbó, 67') - Mucha, Kalina (Adamcsek, 72') Török. Edző: Nagy László.

PMFC: Sólyom - Földvári (Hudák, 45'), Barna M., Dienes - Toldi, Sipos, Plókai M. (Varga, 55'), Kardos - Gera, Kolarics, Puskás. Edző: Bozai Gyula.

KRÓNIKA:
(Nagy Lászlót nagy taps fogadta a kecskeméti pályán. Bíznak ezek szerint a szakvezetőben és az előző bajnoksághoz képest kilenc helyen változott meg a kecskemétiek összeállítása. A pécsieknél négy újonc kapott helyet a kezdőcsapatban.)
13. perc: Kalina egy szép csel után a jobb kapufa tetejét találta el 8 méterről.
17. perc: Török kilépett a jobb szélen és éles szögből 15 méterről a bal alsó sarokba lőtte a labdát, (1-0).
33. perc: Plókai ívelt balról hosszan, Kolarics az 5-ösről a kapuba bólintott, a játékvezető azonban lökést látott és nem adta meg a gólt.
49. perc: Kollár ívelt fejesét Sólyom hatalmas vetődéssel a jobb felső sarokból mentette.
57. perc: A teljesen üresen kiugró Kalinát Sólyom a kaputól 10 méterre buktatta. A 11-est Török helyezte a jobb alsó sarokba (2-0).
84. perc: Varga átadása után Puskás lőtt két méterről balról, Nagy Zs. szögletre terelte a labdát a jobb sarok elől.

A hazai együttes uralta a pálya szinte minden pontját. A vendég pécsiek nagyon kevés helyzetet alakítottak ki a mérkőzés során.
Mindez még akkor is igaz, ha az első félidő második felében és a második játékrész első periódusában a Pécsi MFC-nek is voltak azért ígéretes pillanatai.
A változatos, nem túl nagy iramú, az NB I-ben átlagos színvonalúnak értékelhető találkozón reális eredmény született.

Nagy László: - A győzelemre is számítottam, és arra is, hogy a játékunkon még lesz javítani való. Mindkét tippem bejött. . .
Bozai Gyula: - Az ellen talált az elején egy gólt, mi pedig végig futottunk az eredmény után. Úgy érzem, enerváltan és hitehagyottan játszottunk Kecskeméten.