1999. július 17. Siófok FC - Pécsi MFC 2-4 (1-1)

1999. július 17. Siófok, edzőmérkőzés. 500 néző.

Gera Zoltán
Vezette: Bodor.
Góllövők: Bujdak, Ördög, ill. Puskas, Gera, Varga Endre, Németh.

Siófok, első félidő: Varga T. - Fajkusz, Bingó, Csoknay - Hanák, Soós, Pest K„ Szegletes - Bujdok, Szabó T., Bedi.  II. félidő: Bíró - Juhász, Bozai (Kovács B.), Kun - Grosz, Perger, Reminger, Mantics - Sztrapák, Sallai, Ördög. Edző: Borbély László.

PMFC: Sólyom (Bogyay) - Dienes, Barna, Lantos (Berdó) - Toldi (Varga), Kirchmayer, Gera, Sipos (Lugossi), Kardos, - Puskás (Czeininger), Németh. Vezetőedző: Bozai Gyula.

KRÓNIKA:

13. perc: megérkezett a két partjelző.
19. perc: Csoknyai adta tovább a rossz ütemben kimozduló Sólyomról kipattant labdát középre, az egykoron Pécsen is szerepelt Bujdak közvetlen közelről a kapuba pasz- szolta labdát (1-0).
40. perc: Puskás 22 méterről végezhetett el szabadrúgást, elegánsan ívelt a bal sarokba (1-1).
57. perc: Háromszor pattant ki a labda a védőkről a tizenhatoson belül, végül Gera helyezett a hálóba (1-2).
62. perc: Varga testcselek után nyolc méterről a bal felsőbe lőtt (1-3).
64. perc: Németh emelt a kapus fölött a hálóba, szép támadás végén (1-4).
78. perc: bekapcsolták a pálya világítását.
90. perc: Ördög balról, éles szögből a felső sarokba bombázott (2-4).

Igen jól játszott a PMFC. A vendégek kombinatív, a hazaiaknál gyorsabb játékával meglepték ellenfelüket. Az újoncok közül Varga a mezőny legjobbjának bizonyult, Kirchmayer újra bebizonyította, hogy mindent tud a labdával, Németh gyorsaságára is nagy szükség lesz a bajnoki találkozókon. A mérkőzésen a hat gólon kívül négy olyan próbálkozást is láthatott a közönség, amelyek a „kapufán fejezték be pályafutásukat”. (DN., 1999. július 19.)