1999. április 10. Pécsi MFC - Soproni Dreher FAC 3-0 (1-0)

Pécsi MFC - Soproni Dreher FAC 3-0 (1-0)
1999. április 10. Pécs, PMFC-stadion, NB I. (másodosztály), 26. forduló. 600 néző.

Góllövők: Varga E. 10' és 63', Puskás 79'
Sárga lap: Guti (25. p.), Miklós (53. p.), Gera (69. p.), Puskás (80. p.)
Szögletarány: 5-4 (3-3).

PMFC: Sólyom - Varga E., Aczél, Bodor - Dienes, Toldi (Gera, 42', Farkas, 75'), Calin, Sipos, Kardos - Kovács F. (Fogarasi, 46'), Puskás. Edző: Bozai Gyula.

Soproni Dreher FAC: Milchram - Magyar, Guti, Varga K. - Taródi, Miklós, Kelemen, Kovács A. (Terzin, 74'), Pokimica - Zsoldos, Kurucsai. Edző: Vágó Attila.

10. perc: Egy 25 méteres szabadrúgást Varga Ernő jobbal, nagy erővel a kapu jobb oldalába lőtt (1-0).
63. perc: Ismét Varga E. rúghatott 22 m-ről szabadrúgást, a labda a felső lécről Milchram kezére, onnan pedig a kapu közepébe pattant (2-0).
79. perc: Fogarasi átjátszott két védőt, aztán jobbról begurított, Puskás egy m-ről a hálóba helyezett (3-0).

Fölényesen nyert a PMFC

A második félidőben nagyon jól játszott a PMFC, amely a helyzetei alapján gólkülönbséget javíthatott volna a csak 12 játékossal érkezett soproniak ellen.
Bodor Boldizsár személyében újoncot avatott a PMFC. A tizenhét éves fiatalember saját nevelésű játékos, az ifjúsági Eb-re készülő válogatott keret tagja.

Mestermérleg
Bozai Gyula: - Gratulálok a fiúknak, szép győzelem volt. Ha a helyzeteinket jobban kihasználjuk, még egyszer ennyi gólt szerezhettünk volna.
Vágó Attila: -A mezőnyben közel egyenrangú ellenfelek voltunk, mégis két szabadrúgás-góllal és a kapu előtti jobb helyzetkihasználással teljesen megérdemelt hazai győzelem született.