1998. október 10. FC Tiszaújváros - Pécsi MFC 2-4 (1-2)

1998. október 10. Tiszaújváros, NB I. (másodosztály), 12. forduló. 1.200 néző.

Calin duplázott
(Dunántúli Napló)
Vezette: Veres L. (Sápi, Vida L.).
Góllövők: Farkas A. 45', Forgó 80' illetve Calin 17', 37', Kovácsevics 88' Czakó 90'.
Sárga lap: Foki (fellökte Tóth Lajost) a 26., Orlovics (rátartott Forgó lábára) a 27., Czeininger (felvágta Tóth Lajost) a 29., Nagy P. (felvágta Calint) a 32., Kovácsevics (fellökte Forgót) a 76., Gera (reklamálásért) a 84., Forgó (vissszarántotta Kardost) a 85. percben
Kiállítva: Nagy P. (Calin felvágásáért 2. sárga lap) a 68., Foki a 79. percben.
Szögletarány: 10:1 (1:1)

Tiszaújváros: Sinescu - Szabó L. (Lilinger 57') - Varga S., Horváth T. - Kovács T. (Boros R., 40', Ruskó, 73'), Tóth L., Farkas A., Nagy P. - Horváth I., Pap, Forgó. Edző: Szentes Lázár.

PMFC: Tarlósi - Foki - Orlovics (Lantos, 67'), Czeininger, Dienes - Kovácsevics, Sipos J., Calin (Czakó, 86'), Kardos - Gera, Kovács F. (Makai, 46'). Edző: Réfi Gábor.

17. perc: Orlovics továbbította a labdát az őrizetlenül álló Calinhoz, aki a kapujából kiinduló Sinescu mellett a 16- os vonaláról a jobb alsó sarokba csavart (0-1).
37. perc: Szabó L. utolsó hazai mezőnyjátékosként röviden fejelte Sinescu felé a labdát. Az óriási hibát Calin használta ki: 15 méterről a kifutó kapus felett a kapu jobb oldalába emelt (0-2).
45. perc: Forgó balról beívelt szabadrúgására a bal kapufánál Farkas A. érkezett, aki 2 méterről fejelt a bal alsó sarokba (1-2).
80. perc: Lilinger bal oldali szögletét röviden fejelték ki a pécsi védők, a labda a balösszekötő helyén tanyázó Forgó elé került, aki 17 méterről nagy lövést eresztett el, amely a kapu előtt tömörülő egyik játékoson megpattanva a kapu bal oldalába vágódott (2-2).
88. perc: Makai a bal oldalról ugratta ki a középen előretörő Kovácsevicset, aki egy védővel a nyakában előbb kicselezte Sinescut, majd 10 méterről jobbról a kapuba bombázott (2-3).
90. perc: Czakó a saját 16-osától végig vezette a pályán a labdát, majd 15 méterről először Sinescuba lőtt, de a kipattanót már a hálóba pofozta (2-4).

Meglepő, hogy nyert a PMFC

A mély talajú, víztől felázott pályán a vendégcsapat kezdett jobban. A pécsiek mintha komolyabban vették volna a meccset, s ennek eredményeként teljesen megérdemelten jutottak vezetéshez. A hátrányba került újvárosi gárda azonban továbbra is különösebb elképzelés nélkül ment előre. A találkozó utolsó tíz percében egymást követték az események, s ekkor a színvonal a hazai átlag fölé emelkedett.

Szentes Lázár: - Nagyon rosszul kezdtünk, s ez az egész meccsre rányomta a bélyegét.
Réfi Gábor: - Végre elvesztettük szüzességünket, s remélem, ezzel pechsoroza- tunknak is vége szakad. Megérdemelten nyertük meg ezt az összecsapást.