1998. február 28. Soproni FAC - Pécsi MFC 1-0 (0-0)

1998. február 28. Sopron, NB I/B., 20. forduló. 1.200 néző.

Alvin Kie korán kiállt
Vezette: Szabó Zs. (Győr, Kiss Gy.).
Góllövő: Varga I. 51'.
Sárga lap: Balázs (ellökte Tikosit) az 51., Kutas (buktatta Czip- pert) a 70., Török (kibillentette egyensúlyából Somfalvit) a 72., Mi- kóczi (késleltette a játékot) a 80. percben
Kiállítva: Hornyák és Kié, mindkettő a 25. percben
Szögletarány: 7:6 (4:4).

SFAC: Bíró - Hornyák - Varga I., Török, Müller, - Mikóczi, Kelemen, Galló (Csenteri, 64'), Tikosi (Taródi, 81') - Czipper, Györkös (Kiss, 86'). Edző: Supka Attila.

PMFC: Tarlósi - Foki - Dienes, Kutas - Kislőrincz (Kovácsevics, 80'), Sipos, Somfalvi, Romanek J. (Kardos, 61') - Ulrich - Kie, Balázs (Kwiah, 70'). Edző: Glázer Róbert.

Krónika
25. perc: Kié megütötte Hornyákot, ezért Szabó Zs. habozás nélkül felmutatta a piros lapot a vendégek libériái csatárának. Ezután Győr partjelző felemelte zászlaját, magához kérette a játékvezetőt, és közlése nyomán Szabó Zs. Hornyákot is kiállította.
51. perc: Balázs sárga lapot kapott, mert ellökte Tikosit. A megítélt szabadrúgást a soproni középpályás mintegy 40 méterről, jobbról csavarta a kapu elé, a labda a berobbanó Varga elé került, aki közelről a jobb sarokba csúsztatva szerezte meg a vezetést (1-0).

Mestermérleg
Supka Attila: - Jó iramú, küzdelmes mérkőzésen második félidei játékunkkal rászolgáltunk a győzelemre.
Glázer Róbert: - Jó meccs volt, a melléktényezőkkel nem foglalkozom, a Sopron 15 perc alatt megnyerte a mérkőzést.