
A szezon a Bonyhád elleni felkészülési mérkőzéssel indult (2-1 ide), ahol nagy örömmel láttuk ismét pécsi színekben Koller Krisztiánt, aki már korábban dolgozott együtt Márton Gáborral, s reméltük, a visszatérő játékos vezéregyénisége lesz a csapatnak. Koller mellett más, pécsi gyökerekkel rendelkező játékos is érkezett a csapathoz, köztük Fellai József a védelembe, és Havasi Dániel a támadószekcióba. Piros-fekete mezt húzott Károly Bálint és Szabó Richárd is, akik az együttes jobbszárnyát hivatottak erősíteni. Az öt felkészülési mérkőzésen elért öt győzelem, s a 18-4-es gólkülönbség azt jelezte, hogy a támadást az NB III-ban sem fogja feladni a csapatunk, s bizakodva néztünk a Dunaharaszti MTK elleni mérkőzés elé.
A bajnokság úgy indult, mint egy álom: három mérkőzésen három győzelmet szereztünk, s csak azért nem álltunk a tabella első helyén, mert két zöld-fehér csapat, a Ferencváros II. illetve a Szigetszentmiklós ugyanezt az eredményt jobb gólkülönbség mellett érte el. A negyedik fordulóban jött az első igazi erőpróba: a pécsi és a szigetszentmiklósi klubok hetedik egymás ellen vívott baranyai találkozóján vendéggyőzelem született (2-1), amely kisebb hullámvölgybe sodorta a mecsekaljai gárdát. Az ötödik fordulóban Dunaújváros (1-3), majd azt követően az FTC II. ellen sem sikerült győztesen elhagyni a pályát (0-0).
Ekkor már érezni lehetett, hogy a mérsékelten derűlátó vélemények gazdáinak lesz igazuk, akik szerint feljutásra nem, de meghatározó csapattá válni kézzelfogható esélye lesz a Márton Gábor által trenírozott együttesnek.
Egy év szünet után a szeptember elhozott egy Magyar Kupa-meccset Pécsre is. A sorsoláskor, bizony, elengedte Fortuna asszony a kezünket. Az a szerencse, amely velünk volt a megyebajnoki osztályozók sorsolásakor, s ellenfél nélkül juttatott bennünket a harmadosztályba, most fordult egyet, s az ország egyik legjobb csapatát, a Videotont szólította a Stadion utcába. A várakozásoknak megfelelően székesfehérvári győzelem született (0-4), ám optimista reményekre adott jogot, hogy több fiatalt is láthattunk a hazaiak oldalán.
Komlón négy tétmérkőzés után győzött újra a csapat (3-1), majd áldozattá vált a Szentlőrinc (2-1) és a Gyula is (6-0). Az egyre bátrabb játékhoz tartozó eredményességet egy újabb hullámvölgy követte, októberben négy egymást követő mérkőzésen csak a Mórahalom ellen volt képes 3 pontot szerezni a tehetséges fiatalokat bátran mély vízbe dobó csapatunk. Különösen a szekszárdi együttes ellen elszenvedett hazai vereség volt fájó, hiszen a két csapat 1951 óta íródó közös történelmében viszonylag ritkán fordult elő, hogy a Tolna megyei gárda győzelmet arasson a Mecsek lábainál.
Az őszi szezont lezáró öt bajnoki mérkőzésen aztán ismét szebbik arcát mutatta a csapat, hiszen valamennyi mérkőzését megnyerve 15 pontot gyűjtött. Erre az időszakra esik a Dabas-Gyón ellen vívott idegenbeli ütközet is, amikor szezoncsúcsot elérve 10-0 állt az eredményjelzőn a lefújáskor. Arról, hogy ez az eredmény a klub történetében nem lett NB III-as rekord, egy 1949. szeptember 11-én lejátszott mérkőzés tehet, amikor a PAC-Közüzem néven futó (jog)elődök 12:0 arányban bizonyultak jobbnak a rég megszűnt Szekszárdi Törekvés MSE csapatánál. (Blogunk jogelődnek tekinti a Dózsa-korszakot megelőző Pécsi Athletikai Club labdarúgó csapatát, mely a Pécsi Közüzemi SE-vel egyesülve az 1949/50-es bajnoki szezonban az NB III Pécs-Kaposvári csoportjában szerepelt).
A bajnoki szünetet a tabella harmadik helyén töltötte a piros-fekete együttes. Pihenésről csak azért nem beszélünk, mert a vezetők Karácsony környékén sem tétlenkedtek, szerződést kötöttek Frank Richárddal, aki az eddigi utolsó NB I-es szezonunkban is csapatunk erőssége volt.
A téli álomból meglehetősen korán ébredtek az aranylábú fiúk, már január 14-én edzőmérkőzést vívtak a Beremendi Építők csapatával (4-0), s további hat mérkőzésen készültek a szezon második felére. Ezeken összesen négy győzelmet, két döntetlent és egy vereséget értek el a fiúk, miközben 23 gólt rúgtak és 11-et kaptak. Különösen az NB II-ben szereplő Kozármisleny (4-2) és az élvonalbeli Paks (2-2) ellen elért eredmények adtak okot a tavaszi bizakodásra.
A tavaszi szezon első három mérkőzése nyögvenyelős játékoz hozott. A Hódmezővásárhely (1-1) és a Méhkerék (1-0) ellen úgy szereztünk négy pontot, hogy ellenfeleink két öngólt is rúgtak, majd a Szigetszentmiklósi TK a visszavágón is legyőzött minket (2-1). Öröm az ürömben, hogy mumusunk elleni vereség volt az egyetlen melyet a tavaszi bajnoki csatározások során elszenvedtünk.
Az, hogy együttesünk igazán kezd összeállni, s a szezon elején elvárt markáns jegyeket magára venni, mi sem bizonyítja jobban, hogy ezúttal magabiztosan győztük le a Dunaújvárost (5-1) és a kis-Fradit is (3-1), azokat a csapatokat, melyekkel szemben az őszi idényben csak egy pontot szereztünk. A szezon hátralévő részében már csak a Szentlőrinc (2-2) és a Budafoki MTE (1-1) kényszerítette pontosztozkodásra Sólyomékat, különösen ez utóbbi döntetlen volt számunkra örömteli, hiszen a fővárosi alakulat nem csak vezette már ekkor a tabellát, hanem a Magyar Kupában is a legjobb négy együttes közé jutott.
Szemre tetszetősen és eredményesen játszottak a pécsi legények: a mórahalmi csapat négy, a paksi három, a békéscsabai szintén három gólt kapott, s újra kikaptak a dabas-gyóniak is, ezúttal kilencszer zörgettük meg a hálójukat.
Már az utolsó előtti forduló után biztossá vált a második hely, teljesítve ezzel a szezon eleji célkitűzésünket, s a Pénzügyőr elleni zárómérkőzés után a csapat tagjai át is vehették ezüstérmüket.
Különösen a bajnoki hajrában láttuk a pályán azt a markáns arcú együttest, amely a jövő évi kiírásban
jó eséllyel harcolhat a végső győzelemért, s ezzel elérheti a feljutást a magasabb osztályba. Nem csak a második helyezés, hanem a 92 rúgott gól is bizakodásra ad okot. Koller Krisztán és Károly Bálint révén két igazi gólzsákja is van a csapatnak, s Kónya Dávid valamint Bodor Márkó sem ijed meg, ha gólhelyzetbe kerül. Sólyom Csaba révén tapasztalt hálóőrünk védi a kaput, akinek a munkáját egy stabil védelem segíti Fellai Józseffel az élen.
Reméljük, sikerül együtt tartani az együttest, melynek tagjai iránt - ha hihetünk a szóbeszédnek - élénk érdeklődés mutatkozik magasabb osztályból is. Amennyiben a tovább izmosodó tehetséges fiatalok, Bata Kritóf, Rácz Áron, s az utánpótlás válogatottban bemutatkozó Varga Tamás hétről-hétre erősödő játék mellé sikerül néhány tapasztalt játékost is szerződtetni, bízva bízhatunk abban, hogy egy év múlva a jelenleg megszerzettnél is fényesebb éremmel gazdagodik az amúgy sem szegény pécsi vitrin.
Szép volt fiúk! Csak a Munkás!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése