1991. augusztus 31., szombat

1991. augusztus 31. Pécsi MSC - Diósgyőri VTK 0-0

Palaczky és Jenei emelkedik ki
(fotó: Dunántúli Napló, 1991. szept. 1.)
Pécsi MSC - Diósgyőri VTK 0-0 
1991. augusztus 31. Pécs, Újmecsekalja, NB I., 2. forduló. 7.000 néző.

Vezette: Kovács L. (Molnár L., Fazekas). 
Sárga lap: Kertész a 66. (kézzel elütötte a labdát) percben. 
Szögletarány: 12:1 (5:0) a PMSC javára. 

PMSC: Bodnár — Bódog, Balog, Braun — Kónya, Jenei (Mörtel 76'), Kocsis (Ulveczki 76'), Palaczky — Magyar, Czéh, Belansky. Edző: Garami József. 

DVTK: Knotz — Parhomenko — Bém, Dancs, Kertész, Szabó Zs. — Molnár, Petcu (Farkas 68'), Csizi, Vitelki — Kiser (Váczi 76'). Edző: Vlad László. 

Krónika:
5. perc: A megzavarodott Dancs rosszul adott haza, ívelése meglepte Knotzot, de a kapus szerencséjére a felső léc mentett. 
30. perc: Óriási gólszerzési lehetőséget hagyott ki a DVTK. Vitelki adott be balról, Kiser lefordult Bódogról, aztán ajtó-ablak helyzetből, 8 m-ről, centiméterekkel a bal kapufa mellé helyezett. Ez az, amitől félt Garami József, a PMSC mestere. A játékosai annyira erőltették a góllövést, még a védők is gyakran előre merészkedtek, hogy a fellazult hátvédsor csak nézte, ahogy a diósgyőriek helyzetbe kerültek, de a százszázalékosat a hazaiak szerencséjére kihagyták. 
40. perc: Ismét a kapufának hálálkodhattak a diósgyőriek, ezúttal Bódog emelése pattant ki a lécről. 
49. perc: Kónya beadását Balog közelről, előre vetődve alig fejelte mellé. 
62. perc: Belansky szögletére Czéh robbant be és fejjel az ötösről a bal kapufát találta el. 
70. perc: Megmutatta Szabó Zs., hogyan kell távolról, kapásból kapura lőni, Bodnár azonban résen volt. 81. perc: Váczi egy csel után a 16-oson célozta meg a pécsi kaput, Bodnár a léc fölé tenyerelte a labdát.

Kapufák szögletek, felbillenő pálya
Majdnem felbillent a pálya, akkora fölényben volt a PMSC az első játékrészben, de az egykapuzással semmire sem ment, csak szögletekre és kapufákra futotta erejéből. A vendégek időnként kétségbeesetten védekeztek, többször csak vagdalkoztak. Időnkénti zavartságukat azonban a hazaiak nem tudták kihasználni, igaz, szerencséjük sem volt. Ha az egyébként jól védő Knotz már kiszolgáltatott helyzetbe került, akkor a kapufa segített rajta. Hiába voltak azonban az állandó pécsi rohamok, a lelkes diósgyőriek nem roppantak össze. A múlt heti idegenbeli siker után mindenki többet várt a PMSC-től. A piros-feketék mostani halvány teljesítménye azonban csupán ehhez a sovány hazai döntetlenhez volt elég. A DVTK elszántan védekezett, a támadásokról lemondva, eleve 0-0-ra játszott, ami jó nagy szerencsével ugyan, de bejött neki. Ha a diósgyőriek berúgják a kínálkozó helyzeteiket, akkor alighanem nem egy, hanem két ponttal gazdagodtak volna, mert ez a PMSC ha reggelig játszott volna, akkor sem rúg gólt. (Nemzeti Sport, 1991. szeptember 1.)

Visszaütöttek a kihagyott helyzetek
A PMSC kezdett erőteljesebben, az első félórában a másodosztályból most fölkerült vendégek megadták az NB I. tavalyi bronzérmesének kijáró tiszteletet, keveset támadtak, és ha a birtokukba került a labda, sokszor adták azt haza. Amikor azonban számukra is világossá vált, hogy a mai PMSC ellen lehet valamit keresniük, egyre több akciót dolgoztak ki. Azt játszották, amit terveztek, a még mindig sokkal többet mozgó piros-feketék akciói sorra elhaltak hátvédsorukon. A fordulás után, a szünetben a pálya közepén landoló ejtőernyősök úgy látszik, ismét visszahozták a hazaiak nagyobb játékkedvét, olyan rohamokat produkáltak az első negyedórában, hogy a vendégek talán kétszer jöhettek át a másik térfélre. 
A sok rohanásnak azonban éppen az lett a vége, amitől Garami József edző már a meccs előtt is tartott - a mind nagyobb győzni akarás egyre görcsösebbé tette csapata játékát, és hiába kerültek számtalanszor helyzetbe, abból egyet sem tudtak kihasználni. így végül amolyan tipikus totógyilkos meccsen a vendégek joggal örülhettek a gólnélküli döntetlennek. 
A PMSC-ből Bodnárra igazából kétszer volt szükség a meccsen, akkor biztos kézzel hárított. A védelemből Balog tetszett a legjobban. Középen Palaczky mozgott a legtöbbet, a pólya minden szegletében megtalálható volt. A csatárok közül Czéh volt a legtöbbet akcióban, a végeredmény azonban egyikük számára sem túl hízelgő. 
A vendég együttesből Knotz kapus mellett Parhomenko, Dancs és Kertész játéka emelhető ki. 

Mestermérleg: (Dunántúli Napló, 1991. szeptember 1.)
GARAMI József: - A mérkőzés a várható koreogrália szerint zajlott le. Szinte végig támadtunk, és hogy mégsem nyertünk, annak az az oka, hogy a kínálkozó lehetőségeket nem tudtuk kihasználni. Az utolsó 10 percben pedig már görcsössé vált a játékunk. 
VLÁD László: - Tartottunk a meccstől, mert a Pécset nagyon jó csapatnak tartom, nálunk pedig csak 1-2 játékos van, aki már játszott az NB l-ben. A kapkodó kezdés után magunkra találtunk és nyugodtabb játékkal sikerült kiharcolni a döntetlent. 

1991. augusztus 24., szombat

1991. augusztus 24. Videoton-Waltham FC - Pécsi MSC 0-1 (0-1)

Magyar Zsolt góllal mutatkozott be
Videoton-Waltham FC - Pécsi MSC 0-1 (0-1)
1991. augusztus 24. Székesfehérvár, NB I., 1. forduló. 6.000 néző.

Vezette: Nagy L. (Varga S., Fekete). 
Góllövő: Magyar a 29. percben. 
Sárga lap: Sallói (buktatásért) a 45., Jenei (felvágáson) a 63. percben. 
Szögletarány: 8:5 (3:4) a Videoton-Waltham javára.

VWFC: Mitring — Kuttor, László, Kutasi, Vadász — Molnár (Csucsánszky, sz.), Sallói, Dubecz, Bekő — Földes (Vajda 70'), Takács. Edző: Burcsa Győző. 

PMSC: Bodnár — Bódog, Balog, Braun — Kónya, Jenei, Kocsis, Palaczky — Magyar (Ulveczki 68'), Czéh, Belansky (Mörtel 88'). Edző: Garami József.  

Krónika:
5. perc: Belansky bal oldalról jól ívelt egy szabadrúgást a kaputól 8 méterre felugró Braun fejére, aki azonban a léc fölé fejelt. 
15. perc: Czéhet több mint egy percig ápolták, ami a szabályok újabb, szigorú értelmezése szerint hosszabbítást jelent. 
20. perc: Tulajdonképpen pécsi szögletből indult a fehérvári akció, amelynek végén Dubecz elől — hatalmas szólója után — szépen tisztázott a vendégvédelem. 
22. perc: Sallói tanítani való átadótást a középen kiugró Földes nem tudta lekezelni, oda lett az igencsak nagy gólhelyzet. 
29. perc: Egy középre lőtt labda alá futott Mitring, így Jenei volt a „kedvezményezett"’, akinek lövése még levágódott a védőfalról. Aztán Czéh szerezte meg a labdát, ő a jó ütemben befutó Magyar elé játszott, aki elegánsan, laposan öt méterről a hálóba perdített. 0-1 
50. perc: Pécsi védelmi hiba után Földes került nagy helyzetbe, de kivárt, lőni már nem tudott, visszagurított Bekének. A középpályás 10 méteres bombája a védőfalról vágódott a mezőnybe. 
53. perc: Magyar futott el a jobb oldalon, beadását a középen egyedül érkező Czéh 15 méterről alig lőtte a léc fölé. 
74. perc: Sorozatos hazai támadások után pécsi helyzet: Kónya jobb oldali átadását a végig kitűnően játszó Jenei a 11-es pontról centiméterekkel a jobb kapufa mellé lőtte. 
76. perc: A kitörő Czéh elől Mitring a kezdőkör vonalán lábbal tisztázott 
82. perc: Vajda mintaszerű beadása hajszállal suhant el az öt és felesnél.
86. perc: Dubecz egy kitűnő, jobb oldali beadást 12 méterről Bodnár kapus ölébe fejelt.

Az "ifitől" ennyire tellett
Ami a bennfentes számára érthető, az a kívülállónak furcsának tűnhet. Nevezetesen arról van szó, hogy amíg a vendég pécsi együttes három támadóval vette fel a küzdelmet a hazai csapat csak két csatárral játszott. Ez mintha kicsit meg is határozta volna a mérkőzés képét és kimenetelét. A pécsi vendégcsapat nemcsak a felállás, de a történések szerint is győzelemre játszott. Ebben segítségére volt az is, hogy bár a fehérvári védelem legtöbbször jól állt a lábán, a hazai középpályás sor kissé széteső, szertelen játékot mutatott. Talán nem véletlen, hogy az embernek gyakran jutott eszébe a Videotoni Waltham tavalyi Muzsnay Zsoltja. . . S még egy nem mellékes adalék: a pécsi játékosok az esetek többségében láthatóan jobban tudták, mit akarnak, s ennek érdekében megfelelő agresszivitást is vittek játékukba. Ezt igazolta góljuk is. 
A második félidőben Csucsánszky beállításával változott a helyzet. Szervezettebbek, átgondoltabbak lettek a hazai akciók, s rövid idő elteltével teljesen kiegyensúlyozott a küzdelem Egy-két esetben már csak hajszálon múlott, hogy a Videoton kísérletei ne vegződjenek sikerrel. A PMSC már kevesebb energiát tudott fordítani a támadásokra, mert többet kellett „otthon ténykedni”. Persze, azért akadtak veszélyes ellentámadásaik. Hogy végül a két pontot a Mecsek-aljaiak mégis elvittek a sóstói stadionból, az elsősorban tudatosabb játékuknak köszönhetően és a két támadósor közötti különbségnek. (Nemzeti Sport, 1991. augusztus 25.)

Ilyen nyitányt képzeltünk
Ilyen nyitányt képzeltünk el. Nem hiába tartott a „nyeretlen kétéves" Videoton-Waltham a PMSC-től, a piros-feketék legyőzték a hazaiakat, ezzel a bennük bízókat igazolták. Már az első félidőben látszott, hogy melyik a jobb csapat. Sérülések, új, még beépítendő játékosok ide, vagy oda, a pécsiek sokkal egységesebben, szervezettebben, fegyelmezettebben futballoztak. Tudták, hogy mit akarnak játszani, és azt is játszották. A különbség talán csak annyi volt a tavalyi együttessel szemben, hogy a mostaninak bátrabb volt az idegenbeli támadójátéka. A Videoton-Waltham nem tudott kibontakozni, ez is a pécsiek érdeme. A PMSC még azt is elbírta, hogy néhány emberének - Belanskynak, Kocsisnak, Palaczkynak volt már jobb meccse is életében. A piros-feketék főleg a második félidőbeli helyzeteik alapján nagyobb különbséggel is nyerhettek volna. 
A PMSC-ben Bodnár sok ilyen mérkőzést kívánhat magának, alig akadt dolga. A védőket sem tette nagyon próbára a Vidi, közülük Braun tetszett legjobban. Jenei annyit futott, mint akinek plusz tüdeje lett volna. Amig ő a zongorát cipelte dicséretesen, addig Czéh szépen játszott a hangszeren: forintos labdákat adott, miközben Jeneivel közösen a játékot ragyogóan szervezte. Magyar bajnoki bemutatkozására nem lehet panasz, gólt lőtt, veszélyes volt kapura, lecserélése némiképp meglepetésszámba ment, lehet, hogy taktikai okai vannak. 
A Videoton-Waltham legjobbjai: Mitring kapus, László és a szünetben beállt Csucsánszki voltak. (Dunántúli Napló, 1991. augusztus 25.)

Mestermérleg:
Burcsa Győző: A Pécs ezen a mérkőzésen jobb volt, egy felnőtt csapat játszott egy junior ellen. 
Garami József: Soha rosszabb kezdést . . . Azt hiszem, vitán felül jobbak voltunk. 

1991. augusztus 17., szombat

1991. augusztus 17. Dunaferr SE - Pécsi MSC 1-1 (1-1)

Dunaferr SE - Pécsi MSC 1-1 (1-1)
1991. augusztus 17. Dunaújváros, edzőmérkőzés. 300 néző.

Vezette: Kajári.
Góllövő: Andriska, illetve Balog (11-esből).

PMSC: Bodnár — Kónya, Balog, Braun, Palaczky - Jenei, Bódog (Vókó), Czéh - Mörtel (Ulveczki), Magyar, Kocsis. Edző: Garami József.

Igazságos eredmény született, a PMSC helyzetkihasználásának nagyot kell javulnia a rajtig. (Dunántúli Napló, 1991. aug. 18.) 

1991. augusztus 14., szerda

1991. augusztus 14. Mohácsi Új Barázda TSz SE - Pécsi MSC 0-3 (0-0)

Mohácsi Új Barázda TSz SE - Pécsi MSC 0-3 (0-0) 
Czéh László
1991. augusztus 14. Mohács, edzőmérkőzés. 300 néző.

Vezette: Szloboda.
Góllövök: Czéh (2), Magyar.

Mohács: Antal (Lukács) - Kófiás (Újvári), Rumszauer, Kiss, Reit - Becker (Varga), Nagy (Vezér), Takács, Kovács L. - Hrotkó, Martina. Edző: Weiszbarth József.

PMSC: Bodnár (Bogyay) - Kónya (Lőrincz), Balog, Braun, Palaczky — Jenei, Ulveczky, Bódog, Czéh — Mörtel (Magyar), Belansky (Kocsis). Edző: Garami József. 

A második félidőben ötletesebben és frissebben játszó NB lesek megérdemelt győzelmet arattak. (Dunántúli Napló, 1991. augusztus 15.)

1991. augusztus 9., péntek

1991. augusztus 9. DAC Dunájska Streda - Pécsi MSC 1-0 (0-0)

Az egyik újonc
DAC Dunájska Streda - Pécsi MSC 1-0 (0-0) 
1991. augusztus 9. Dunaszerdahely, nemzetközi edzőmérkőzés. 2.500 néző.

Vezette: Liska. 
Góllövő: Dina.

PMSC: Bogyay - Kónya, Balog, Braun (Lőrincz), Palaczky — Ulveczky, Jenei, Bódog, Czéh (Kocsis) - Mörtel (Magyar), Belansky. Edző: Garami József. 

Kitűnő mérkőzésen legalább döntetlent érdemelt volna a PMSC, több játékos máris biztató formában van. Jók: Bódog, Ulveczky, Jenei Belansky.

Dr. Tüske Csaba, a piros-feketék technikai vezetője a vereség ellenére örömmel nyugtázta, hogy az újonnan igazolt játékosok mind nagyon jó teljesítményt nyújtottak. A két találkozón Ulveczkyvel és Jeneivel fenntartás nélkül elégedett volt a szakvezető, míg Magyarnak főként az első meccsen mutatott játékát dicsérte. Mörtel is jól focizott, de még kisebb erőnléti problémával küszködik - hallottuk. (Dunántúli Napló, 1991. aug. 10.)

1991. augusztus 7., szerda

1991. augusztus 7. MSK Hurbanovo - Pécsi MSC 2-5 (2-2)

Szülőföldjén is lövi a gólokat
MSK Hurbanovo (Ógyalla, csehszlovák) - Pécsi MSC 2-5 (2-2)
1991. augusztus 7., Hurbanovo, edzőmérkőzés. 300 néző. 

Vezette: Koncz.
Góllövök: Balog, Czéh, Belansky, Ulveczki, Magyar, illetve Kapko (2).

PMSC: Bodnár (Bogyay) — Kónya, Balog, Lőrincz (Ulveczki), Palaczky (Vókó) — Jenei, Bódog, Kocsis (Tallósi), Czéh - Magyar, Belansky (Somogyvári). Edző: Garami József.

Szlovákiai túrára utaztak a PMSC-labdarúgók 

Tegnap délelőtt rövid szlovákiai túrára utazott a PMSC labdarúgócsapata. A pécsiek ma egy NB ll-es csapattal — az ellenfél csak ott válik ismertté —, pénteken pedig az első ligás Dunaszerdahellyel játszanak előkészületi mérkőzést. Tizennyolc játékos kelt útra: Bodnár, Bogyay, Kónya, Balog. Braun, Palaczky, Jenei, Ulveczky, Bódog. Medgyes, Kocsis, Czéh, Belansky, Magyar, Vókó, Lőrincz, Somogyvári (ifista), Tallósi (a tartalékban játszik). 

Nem tartott az együttessel a sérült Kovácsevics, Czérna, Bojás, Túri és Hüber, utóbbi az NSZK- ba szeretne szerződni alacsonyabb osztályú csapathoz, ezért próbajátékon van kinn. (Dunántúli Napló, 1991. aug. 7.)

Az NB II. 6. helyezettje ellen javuló játékkal nyert Szlovákiában a PMSC, de sok helyzetet kihagyott. Pénteken, a Dunaszerdahely ellen már bemutatkozik a pécsieknél Mörtel is, akit tegnap igazoltak le a Rába ETO-ból a piros-feketék. (Dunántúli Napló, 1991. augusztus 8.)

1991. augusztus 3., szombat

1991. augusztus 3. Szekszárdi Dózsa SE - Pécsi MSC 2-1 (1-1)

Szekszárdi Dózsa SE - Pécsi MSC 2-1 (1-1)
Czéh László
1991. augusztus 3. Szekszárd, edzőmérkőzés. 300 néző.

Vezette: Lubastyik. 
Góllövők: Czéh 15' Bóka 18' Kalmár 63'.

Szekszárd: Mausz (Antunics) - Koller (Szabó), Dzsinovics (Lubastyik), Kalmár, Nagyfalusi (Kvanduk) — Bozsér (Panghy), Dienes (Farsang), Bóka (Mészáros), Nagy (Varga L.) - Jelusics (Andi), Horváth P. Edző: Teszter Vendel. 

PMSC: Bodnár (Bogyay) — Lőrincz, Czérna (Farkas), Vokó, Palaczky - Jenei, Ulveczki, Bódog, - Czéh - Magyar (Kocsis), Belansky. Edző: Garami József.

Meglepetés a javából

A 3. percben óriási ziccerben Horváth P. lábáról lecsúszott a labda, Így a vetődő Bodnár a gólvonalon hárítani tudott. Tíz perccel később Jenei 5 méteres fejese kerülte el Mausz kapuját. A 15. percben egy hosszú előre ívelést Magyar megszerzett, beadására Mausz kifutott kapujából, de nem érte el a labdát és Czéh közelről a léc alá bombázta (0-1). Három perccel később Bozsér lövése Bodnárról kipattant, a középpályás középre emelt és Bóka a védőktől szorongatva, magasra ugorva a hálóba fejelte (1-1) Két bravúros Bodnár-védés után a 28. percben Czéh perdített kecsegtető helyzetből a bal sarok mellé. A 33. percben Horváth P. kilépett a védők közül, az ötösön járt, ám gyenge emelését Bodnár lefülelte. A 44. percben Verve volt a PMSC védelme, azonban Dienes beadását Bozsér nagy helyzetből kapu mellé vágta.

Szünet után a 63. percben Mészáros szögletét Kalmár 10 méterről a bal alsó sarokba fejelte (2-1). A 72. percben Varga L. remekül ugratta ki Horváth P.-t, aki lefutotta a védőket, majd 14 méterről nagy erővel a kapu fölé lőtt A 85. percben Varga L. hagyta faképnél őrzőjét, 8 méteres lövése elsuhant a jobb alsó sarok mellett. Ezután Horváth P. előbb a kifutó Bogyaiba lőtt, azután a kipattant labdát másodszor kapura emelte, Palaczky a gólvonalról mentett. 

A végig jó iramú találkozón az ügyesen, helyenként szellemesen futballozó Szekszárd megérdemelt győzelmet aratott, a fáradt csapat benyomását keltő PMSC ellen. (Dunántúli Napló, 1993. aug. 4.)