1999. október 2. Pécsi MFC - Demecseri FC 1-1 (0-1)

1999. október 2. Pécs, PMFC-stadion. NB I. (másodosztály), 10. forduló. 1.500 néző.

Puskas (fehérben) csúszott, mászott, gólt fejelt
Gólszerző: Puskas 57' ill. Minine 41'
Sárga lap: Dudnik (21. p.).

PMFC: Sólyom - Dienes, Földvári, Kovácsevics (Hudák, 46') - Berdó (Plókai, 62'), Varga Endre, Puskas, Toldi, Sipos - Gera (Kolarics, 38'.), Kardos. Edző: Szapor Gábor.

Demecser: Petranics - Huszti, Márton, Dudnik - Németh Cs., Vacsilja, Németh S., Minine (Gombkötő J., 70'.), Marcsek - Kovács (Gombkötő S. 83'), Madudin (Babják -, 75'). Edző: Rozsnyai Béla.

41. perc: Németh Cs. emelt be jobbról, Kovácsevics lehúzta a fejét, megzavarta a kapust, aki rosszul vetődött, Minine elé öklözött, ő 2 méterről a kapuba gurított (0-1).
57. perc: Varga Endre jobbról beívelt és Puskas az ötösről a bal alsó sarokba fejelte a labdát (1-1).

Nyert vagy vesztett egy pontot a PMFC?

A második félidőt szinte végig támadta a PMFC, ki is egyenlített, azonban ismét kihagyta helyzeteit, ezért nem szerezte meg a győzelmet. Sőt, a Demecsernek a 88. percben lehetősége lett volna megnyerni a bajnokit.

Szapor Gábor: - Túlságosan is győzelemre törekedtünk, ezért az első félidőben az erőlködés jelei mutatkoztak a játékunkban. A szünet után már tervszerűbben futballoztunk, de a gólhelyzeteink ismét kimaradtak.
Rozsnyai Béla: - Féltünk a PMFC-től, ezért a taktikánk a védekezésre alapult. Az eredményt reálisnak tartom.